Віталій Титич: Збройний конфлікт Росії проти України почався ще на Майдані

23 Грудня 2020, 13:56

Адвокат Віталій Титич, який представляє інтереси потерпілих у кількох “справах Майдану", вважає, що збройний конфлікт в Україні розпочався провокаціями, організованими Росією на Майдані, розстрілами та серією терористичних актів. Про це 23 грудня адвокат розповів під час панельної дискусії "Рік після "великого обміну". Як він вплинув на правосуддя у зв'язку зі збройним конфліктом в Україні?".

 

"Це питання кваліфікації, чи можна їх кваліфікувати саме як елемент збройної агресії згідно з міжнародним гуманітарним правом. Але насильство на Майдані – це була вже війна, яка велася неконвенційним способом…", – зазначив Титич.

 

Він додав, що повертаючись до теми обміну минулого року (2019 – ред.), коли були віддані “беркутівці”, в судових процесах підсудні та підозрювані дали покази, які свідчать про те, що ті, хто розстрілював майданівців, були виконавцями терактів, вчинених з подачі Росії. Саме в цьому полягає логіка, за якою Росії були передані в тому числі “беркутівці”. "Тобто Путін просто забирав виконавців терактів, організованих російськими спецслужбами,” – каже Титич.

 

Адвокат вважає, що обмінні процеси мають бути легалізовані Україною.

 

Зазначимо, що дискусію ініціювала Медійна ініціатива за права людини» за підтримки USAID Ukraine

 

Нагадаємо, що 29 грудня 2019 року відбувся обмін між Україною і Росією полоненими на КПВВ “Майорське” Донецької області. Після цього Офіс президента оприлюднив подробиці про кожного з 76 звільнених.

 

23 грудня під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи досягнуто домовленості щодо взаємного звільнення утримуваних осіб до кінця року, як це передбачено підсумками саміту лідерів країн нормандського формату в Парижі.

 

У списку на обмін опинилися і п'ятеро колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут" – Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура та Олег Янішевський.

 

28 грудня 2019 року Київський апеляційний суд виніс ухвалу про зміну запобіжних заходів на особисті зобов’язання п’ятьом колишнім працівникам спецпідрозділу «Беркут» у справі про розстріли на Майдані.

 

Однак 8 лютого Звинувачені у розстрілі «Небесної сотні» «беркутівці» Олександр Маринченко і Сергій Тамтура повернулися до Києва після того, як в грудні 2019 їх обміняли на полонених українців з ОРДЛО.