Вісім країн півночі Європи посилять співпрацю для протидії агресії РФ

13 Листопада 2014, 18:08

Вісім північних європейських країн домовилися активізувати співробітництво з метою протидії посиленню військової активності Росії. Таке рішення було прийняте під час зустрічі міністрів оборони восьми держав північної Європи в Осло.

Згідно з повідомленням,  міністри оборони Великобританії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії і Швеції домовилися більше обмінюватися інформацією та розширити навчання ВПС у північному регіоні.

Таке рішення викликане подіями в Україні та агресивною політикою РФ, за інформацією жкрналістів.

Зокрема, міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон зазначив, що Росія "регулярно ігнорує правила міжнародної авіації" і залякує, надсилаючи свої військові літаки аж до кордонів Ірландії і Португалії.

"НАТО зареєструвало понад 100 перехоплень цього року, в три рази більше, ніж в 2013 році, а рік ще не завершився", – заявив Феллон під час прес-конференції.

"Ми не дозволимо Росії продовжувати втручатися в наш повітряний простір", – підкреслив він.

За його словами, Велика Британія пропонує продовжити місію своїх бойових літаків "Тайфун", щоб допомогти балтійській повітряній поліції у 2015 році.

Окрім того, за словами британського міністра, країни північної Європи планують більше обмінюватися інформацією щодо російської військової активності.

Серед інших планів також передбачено залучення Данії до спільних навчань ВПС Фінляндії, Швеції і Норвегії, щоб вони охопили увесь північний повітряний простір.

Нагадаємо, НАТО зазначає активність російських військових літаків у небі над Європою. Також поблизу берегів європейських країн ходять російські військові кораблі.