Днями МЗС через погіршення безпекової ситуації в країні та збільшення випадків неконтрольованої агресії закликало українців утриматися від туристичних подорожей до низки єгипетських міст, зокрема, Каїру, Александрії, Асуану, Луксору, Таби, Порт-Саїду та Суецу. При цьому українцям, які відпочивають в курортному місті Шарм Ель-Шейх, рекомендовано утриматися від подорожей по Південному Синаю та у напрямку міста Таба.
Зазначимо, що ситуація у Єгипті стала нестабільною після революції, у результаті якої у лютому 2011 року президент Хосні Мубарак подав у відставку. З того часу країну час від часу охоплюють масові акції протесту, тепер уже проти дій нинішнього уряду Єгипту. На початку лютого, у сутичці на футбольному стадіоні загинуло понад 70 людей, що вивлилося у масові мітинги проти бездільності правоохоронців. Крім того, кілька днів тому стало відомо про викрадення туристів у Єгипті, протягом доби їх відпускали.
Крім того, залишається нестабільною ситуація у Лівії. 15 січня цього року МЗС повторило свою рекомендацію утриматися від поїздок у цю країну. Як відомо, у Лівії із серпня 2011 року перебувають під арештом у Тріполі 22 українці. Їх затримали за підозрою у пособництві силам скинутого лідера країни Муамара Каддафі під час громадянської війни, що пройшла в 2011 році.
Також МЗС наполягає на необхідності громадянам України утриматися від поїздок у Сирію. У країні з березня 2011 року почалися хвилювання з вимогою проведення реформ, однак пізніше демонстранти стали наполягати на скиненні діючого режиму на чолі із президентом Башаром Асадом.
17 жовтня в перестрілці в місті Хомс у Сирії загинула українка. За даними ООН, з березня по грудень 2011 року у ході жорстокого придушення сирійською владою масових акцій протесту загинули понад 5 тисяч осіб.
Ще одна країна, куди поки не радить їздити МЗС України, – Ємен. Міністерство зазначає, що «ситуація в Ємені продовжує залишатися у стані нестійкої рівноваги із загрозою виникнення громадянської війни». Як повідомлялося, у Ємені із січня минулого року тривають масові виступи опозиції з вимогою відставки президента країни Алі Абдалли Салеха. За цей час у зіткненнях з армією і органами безпеки загинуло понад тисячу осіб.
Українцям, які перебувають без нагальної потреби в Іраку, також рекомендують звідти виїхати. Як зазначає, МЗС, внаслідок загострення політичної ситуації в Іраку, жертвами стають цивільні особи. Ірак, за даними ООН, залишається під загрозою терористичних актів, унаслідок яких гинуть десятки осіб.
У зв'язку зі загостренням ситуації МЗс також рекомендує українським громадянам утриматися від поїздок до Нігерії та Кенії та сусідніх із Сомалі районів.
Читайте також: Нігерію роздирає конфлікт між мусульманами та християнами
Нагадаємо, аналітики консалтингової компанії Maplecroft влітку 2011 року склали топ-20 країн з «екстремальним ризиком», куди не рекомендується їздити туристам.