У п'ятницю, 2 жовтня, Міністерство закордонних справ Вірменії заявило, що країна готова почати переговори з Азербайджаном про припинення вогню в Нагірному Карабасі. Про це йдеться у заяві МЗС Вірменії.
У заяві зазначили, що країна «залишається прихильною мирному врегулюванню нагірно-карабахського конфлікту».
Окрім того, Вірменія готова працювати з країнами-співголовами Мінської групи ОБСЄ, які можуть виступити посередниками в переговорах про припинення вогню.
У заяві відомство наголосило, що дії Азербайджану, Туреччини та участь іноземних бойовиків «підривають регіональну безпеку, і це значно підвищує ризик великомасштабної війни».
Нагадаємо, 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії в Нагірному Карабасі, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільного населення. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан. У той же час, в Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. 28 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив часткову мобілізацію.
Посольство України в Азербайджані закликає українців утриматися від відвідування окремих регіонів країни у зв'язку з загостренням воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Такі ж рекомендації стосуються і Вірменії.
У результаті обстрілів з боку армії Вірменії, як зазначив президент Азербайджану Ільхам Алієв, у районі Нагірного Карабаху загинули 10 мирних жителів, ще 30 осіб отримали поранення. Згодом стало відомо, що Міністерство з надзвичайних ситуацій Азербайджану створило тимчасові притулки для мирних жителів у прифронтовій зоні.
Своєю чергою, міністр оборони Вірменії Арцрун Ованесян заявив, що під час загострення конфлікту в Нагірному Карабасі турецький винищувач в повітряному бою збив вірменський. Крім того, Єреван звинувачує Анкару в прямій військовій агресії. У Туреччині спростували інформацію про знищення вірменського літака, назвавши її пропагандистським прийомом.
Раніше у МЗС Туреччини заявили про готовність підтримати Азейбарджан у конфлікті з Вірменією як за столом переговорів, так і на полі бою.
Члени Ради Безпеки ООН закликали Азербайджан і Вірменію до негайного припинення бойових дій і повернення до конструктивних переговорів. Крім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна закликає Вірменію та Азербайджан не розпалювати додаткових емоцій і врегулювати конфлікт у Нагірному Карабаху з дотриманням принципу територіальної цілісності держав.