Віктор Муженко: “Україна може стати надійним партнером іншим цивілізованим країнам в системі забезпечення регіональної безпеки”

Суспільство
25 Серпня 2021, 17:47

На його думку, Україні потрібно вийти на певний рівень, щоб справді зайняти своє гідне місце та здобути відповідний голос і в системі глобальної безпеки, і в системі регіональної безпеки. "Я нещодавно аналізував усі наявні регіональні варіанти, ідею яких свого часу запропонував ще Пілсудський у 1920-х роках, але тоді, на жаль, це не вдалося реалізувати. Ідеться про створення своєрідного союзу східноєвропейських держав. Сьогодні це й  ініціатива Тримор’я, і Люблінський трикутник, і формат "Вишеградська четвірка плюс один". Вони можуть бути основою, першим кроком", – переконаний Муженко.

 

Читайте також: Одразу на п'яти загальновійськових полігонах України тривають командно-штабні тренування з Командуванням Об’єднаних сил ЗСУ

 

Генерал армії України зауважив, що, можливо, щодо безпекового напряму варто подумати про військовий союз. "Тоді ми справді мали б право голосу й, напевно, завдяки цьому покращили б свої перспективи вступу до ЄС. Блоком країн Східної Європи можна було б упливати на ситуацію всього Європейського Союзу", – переконаний він.

 

За словами Віктора Муженка, ми повинні позбутися комплексу меншовартості, який зараз нав’язують. "Виходячи з  інтелектуального і ціннісноорієнтованого потенціалу, військових можливостей, потенційних можливостей економіки, ми можемо стати надійним партнером іншим цивілізованим країнам в системі забезпечення регіональної безпеки. Звісно, реалізація такої ідеї може зайняти і десять, і 20 років. Але думаю, у разі ретельної організації, розумінні суспільства й  наявності відповідних союзників і справжніх друзів України все можна зробити значно швидше", – розповів він.

читати ще

показати ще