Військовий експерт: Без України Росія не зможе обслуговувати навіть власні ракети

12 Серпня 2014, 18:12

«Якщо вести мову лише про авіаційні двигуни, що є продукцією подвійного призначення, то Україна, згідно з угодами, постачає понад 250 двигунів щорічно. Вони встановлюються на нові гелікоптери Ка-31, Ка-32, Мі-17, Мі-24, Мі-8 (модернізований). З урахуванням цього, для Росії є проблемою відмова України від військово-технічного співробітництва. І це я зазначив лише одну товарну позицію», – вважає експерт.

За словами Бадрака, без України Росія може втратити лідерство у сфері авіаперевезень великогабаритних вантажів.

«Я б зазначив такі важливі проекти, як виробництво літака Ан-124 «Руслан» (модернізованого). Російська сторона бажала відновити виробництво в Ульяновську, де є стапелі для цього літака, але без України вона не зможе цього зробити. Є, зокрема, перспектива втрати Росією лідерства у сфері великогабаритних перевезень. До речі, не тільки літак Ан-70 вони не можуть самостійно виробляти, але й Іл-76 (модернізований) (російська назва Іл-90). Понад 30 найменувань комплектуючих до нього надходять з України», – зазначив Бадрак.

Окрім того, за словами експерта, Росія не зможе самостійно забезпечити потреби в обслуговуванні стратегічних ракет.

«Дуже важкою для Росії буде відмова України від обслуговування ракет стратегічного призначення. Це створює для неї і технологічні проблеми, і стосується взагалі сфери безпеки. Росія не може технологічно вирішити питання створення систем управління ракетами, що робить харківський «Хартрон», створення головок самонаведення, що робить київський «Арсенал», – вважає він.

Експерт зауважив, що Україні варто заборонити саме постачання товарів подвійного призначення до Росії.

"За моєю інформацією, оборонна продукція вже не постачається до Росії. Однак, розпорядження президента стосувалося безпосередньо військово-технічного співробітництва та оборонної продукції. Важко сказати щодо «Мотор-Січ», адже там продукція подвійного призначення. У мене немає повного переконання, що припинили поставки з цього підприємства. Сам В'ячеслав Богуслав (президент «Мотор-Січ» – Ред) публічно висловлювався за продовження постачання, тому щодо авіадвигунів я не можу сказати точно", – завершив Бадрак.

Нагадаємо, що у Росії заявили про повне заміщення продукції української "оборонки" до 2016, на що витратять 50 млрд руб