Військовий аташе Венесуели у США визнав Гуайдо президентом

27 Січня 2019, 12:42

Військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни. 

 

«Сьогодні я закликаю народ Венесуели, і особливо моїх братів у національних збройних силах, визнати президента Хуана Гуайдо єдиним законним президентом», – заявив Сілва. Він став першим високопоставленим дипломатом і військовим Венесуели, який відмовився визнавати Ніколаса Мадуро легітимним главою держави.

 

Зазначимо, що Хуана Гуайдо визнали тимчасовим президентом майже всі країни Латинської Америки, Бразилія, США і Канада. Низка країн, зокрема Росія, вважають законним президентом Венесуели Мадуро.

 

У суботу влада Венесуели скасувала наказ, згідно з яким персоналу посольства США необхідно було протягом 72 годин покинути країну, повідомляє Associated Press. Протягом 30 днів Каракас планує створити офіс у Вашингтоні, який представлятиме інтереси країни. Раніше Ніколас Мадуро оголосив про розрив відносин із Вашингтоном, в США це рішення не визнали.

 

У суботу, 26 січня, ситуацію у Венесуелі обговорювалася на Раді безпеки ООН. Держсекретар США Майкл Помпео на засіданні закликав всі країни світу «почути голос венесуельського народу» і визнати Хуана Гуайдо легітимним тимчасовим президентом Венесуели.

 

Як повідомляли, Європейський союз закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни.

 

Нагадаємо, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян  приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.

 

Раніше Центр моніторингу за соціальною конфліктністю (OVCS) зазначив, що було ідентифіковано 14 загиблих осіб, усі в результаті кулі. Водночас місцеве видання La Prensa de Lar повідомило, що кількість загиблих під час протестів у Венесуелі зросла до 16 осіб.