Військова прокуратура повідомила офіцеру СБУ про підозру у фальшуванні справи Тимошенко

5 Грудня 2014, 19:37

Військова прокуратура Центрального регіону повідомила про підозру офіцеру органів Служби безпеки України, який начебто сфальшував кримінальне провадження щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це повідомила прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, підозрюваний, перебуваючи на посаді начальника слідчого відділу Управління СБУ в Харківській області, вчинив злочин, розслідуючи кримінальне провадження щодо Тимошенко у січні 2012 року.

Офіцеру загрожує стаття 372 (ч.2) Кримінального кодексу (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.

Як відомо, 17 листопада 2014 року повідомлялося про те, що двом працівникам Качанівської виправної колонії (№ 54) оголошено про підозру у застосуванні сили до колишньої засудженої Тимошенко.

22 лютого 2014 року Тимошенко вийшла на волю за рішенням Верховної Ради. Її вивезли з харківської лікарні у візку. Вона одразу прибула до Києва, вшанувала загиблих на Майдані та виступила зі сцени.

Печерський райсуд Києва визнав екс-прем'єра України, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко винною у перевищенні повноважень при підписанні газових контрактів з РФ і засудив до 7 років позбавлення волі. Рішення було ухвалене 11 жовтня 2011 року.

Термін починався з 5 серпня, коли екс-прем'єр була арештована в залі суду. Крім того Тимошенко було заборонено протягом 3 років обіймати посади на держслужбі.