Збройні Сили України цьогоріч взяли участь у кількох міжнародних військових навчаннях, наймасштабнішими з яких стали українсько-американські «Сі Бриз-2017», які зараз відбуваються в Одесі.
Тиждень вирішив нагадати, у яких ще військових навчаннях, і з якими країнами, брали участь українські військові.
Сі Бриз-2017
18 липня розпочалася активна фаза українсько-американських навчань «Сі Бриз-2017».
Протягом тижня багатонаціональний штаб з планування морських операцій під керівництвом капітана 1 рангу Андрія Риженка здійснив планування зазначеної операції. Зокрема, було проведено оцінку обстановки, проаналізовано та розроблено завдання, відпрацьовано варіанти дій та узгоджено замисел. Також було розроблено бойовий наказ, відповідно до якого поставлено завдання силам. Паралельно із плануванням відбулося злагодження тактичних груп кораблів у морі.
У визначених районах проходить розгортання задіяних сил, операція буде проведена у режимі «free play» та стане одним із інструментів поступового переходу Військово-Морських Сил ЗС України на функціонування за стандартами НАТО.
- Дивіться також: Sea Breeze-2017. Водолазні спуски та боротьба за живучість корабля – фоторепортаж
Під час активної фази міжнародних маневрів планується проведення навчань з протичовнової, протикорабельної та протиповітряної оборони. Крім того, на учасників навчання очікують десантні, пошуково-рятувальні та доглядові операції, дії з силового вивільнення судна, що захоплене, підводні роботи з розмінування та проводка за тралами тощо. Кульмінацією «Сі Бризу-2017» стане пошук підводного човна ВМС Туреччини.
Навчання триватимуть по 23 липня у північно-західній частині Чорного моря, Одеській і Миколаївській областях. У навчаннях беруть участь понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, понад 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад із 16 країн світу, включно з Україною (понад 3 тисячі осіб).
Shabla-2017
17 липня українські військові успішно відпрацювали практичні завдання на зенітному полігоні “Шабла“ Військово-Повітряних Сил Збройних Сил Республіки Болгарія, у рамках практичної фази міжнародних тактичних навчань з бойовою стрільбою Shabla-2017, бойові обслуги підрозділів зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних сил України успішно відпрацювали практичні завдання з бойовими пусками зенітних керованих ракет системи С-300 по повітряній цілі – радіокерованій мішені типу РУМ-Р-01М.
Зокрема, було успішно здійснено два пуски зенітних керованих ракет. Другий етап бойових стрільб за участю українських зенітних ракетних підрозділів відбувся 18 липня.
Військові маневри НАТО у Європі
Найбільші військові маневри країн НАТО та союзників Альянсу в Європі «Combined Resolve VIII» тривали із 24 травня по 16 червня у Багатонаціональному міжвидовому центрі з підтримки боєготовності 7 армії США в німецькому місті Хохенфельс. Збройні Сили України були представлені механізованою ротою на БМП-2 та танковим взводом на Т-64БВ.
У військових навчаннях також взяли участь військові підрозділи з США, Туреччини, Угорщини, Фінляндії та Франції., Албанії, Великої Британії, Косово, Литви, Македонії, Норвегії та Румунії,
"За легендою навчань група уявних країн скандинавського регіону, умовно названих «Сколканською Імперією» прагнуть відновити історичну справедливість та повернути територію, яка належала Шведській імперії у 1561 — 1721 роках. Для максимального відтворення бойових умов учасники навчання використовують лазерні імітатори стрільби і ураження (MILES)", – додали в Генштабі.
Тренування типу PASSEX
Український ракетний катер Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Прилуки» в Чорному морі взяв участь у спільних тренуваннях типу PASSEX з кораблями ВМС Турецької Республіки — фрегатом TCG GAZIANTEP і корветом TCG HEYBELIADA. Про це повідомляє видання Міністерства оборони України "Народна армія".
Під час маневрів український ракетний катер відпрацьовував взаємодію у складі багатонаціональних тактичних з’єднань кораблів відповідно до стандартів НАТО. Це і тактичне маневрування, і тренування по зв’язку, і передача вантажів з одного корабля на інший на ходу, і рятування людини, яка опинилася за бортом.
Під час переходу морем особовий склад виконав низку корабельних бойових навчань, зокрема: комплексне застосування засобів ППО корабля при відбитті ударів противника в ході виконання бойової вправи, бій корабля з надводними плавзасобами, організацію універсальної оборони від можливого нападу ворожої субмарини.