Війська Каддафі вибили повстанців з кількох міст

30 Березня 2011, 21:16

Повстанці втратили важливий нафтовий порт Рас Лануф, а також сусіднє місто Бін Джавад, але повідомляють, що в тому регіоні тривають бої.

Також надходять повідомлення, що утримуване повстанцями місто Місрата на заході країни зазнає наступу військ Муаммара Каддафі.

За останніми даними, повстанці також покинули прибережне місто Адждабія, яке захопили 29 березня.

Мешканці у паніці втікають з міста. Будь-якої хвилини біля воріт міста можуть з'явитися урядові сили.

Як повідомлялось, 29 березня просування сил повстанців на захід країни було зупинено на підступах до Сірту, рідному місту Муаммара Каддафі. Напередодні з’явилося повідомлення, що повстанці захопили Сірт, однак згодом ця інформація була спростована.

Водночас Каддафі закликав робочу групу, яка зібралась у Лондоні для вирішення подальшої долі його країни, припинити «варварський напад». Дії ж коаліції Каддафі порівняв з діями Гітлера в Європі.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 17 березня ухвалила резолюцію щодо ситуації в Лівії, після чого коаліція п'яти західних країн – США, Франції, Великобританії, Канади та Італії — почала завдавати ракетних та авіаударів по території Лівії.

Представники НАТО стверджують, що вся авіація режиму Каддафі під контролем і в повітря не підніметься, а можливість наземної операції міжнародні сили, як і раніше, відкидають.