Відведення уваги від РФ. Світ про твіт Трампа щодо “втручання України у вибори”

26 Липня 2017, 16:53

Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter поскаржився, що генпрокурор США Джефф Сешнс не розслідує справу про так зване втручання України в американські вибори. Він написав, що "Україна намагалася саботувати кампанію Трампа, тихо працюючи над просуванням Клінтон". Трамп переконаний, що міністр юстиції країни займає слабку позицію у питанні розслідування правопорушень Клінтон.

При цьому президент США не надав жодних деталей чи конкретних доказів про будь-яку роль, яку Україна можливо відігравала у президентських виборах 2016 року. У той же час, у США вже давно розслідують "російське втручання" і можливі зв’язки команди Трампа з Росією. Тиждень зібрав основні тези про причину повідомлення глави американської держави.

Реакція української сторони

Посольство України у Вашингтоні відразу та рішуче відкинуло звинувачення президента США Дональда Трампа у спробах "тихого саботажу" його передвиборної кампанії. "Відповідально заявляємо: влада України не допомагала жодному з кандидатів на виборах 2016 року. Україна вдячна США за підтримку обох партій", – повідомив Twitter-акаунт посольства.

А постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба навіть з іронією відреагував на повідомлення Трампа. "Трамп пише, що ми втручалися у вибори в США, а Путін каже, що ми погрожуємо Росії. А колись же були ми мирними гречкосіями – моя хата з краю". – написав він.

На запит інформагентства Reuters прокоментувати твіт Трампа речник президента України не відповів.

Переведення стрілок

Як вже повідомляв Тиждень, видання The Washington Post у рубриці "Перевірка фактів" назвав заяви Трампа про втручання України у вибори поверховими. Головний висновок статті полягає у тому, що роль команди Трампа у зв'язках з Росією та втручання Москви в американські вибори все ще розслідується. Проте немає деталей щодо зв'язків української сторони з Чалупою (американка українського походження, яка за даними видання Politico у 2004-2016 роках начебто працювала для демократів над тим, щоб викрити зв'язки члена виборчого штабу Трампа Пола Манафорта з Росією – Ред.) або з членами Національного комітету Демократичної партії. "Але нам відомо, що існують ключові відмінності між цими двома ситуаціями, і зараз таке порівняння, очевидно, є невиправданим", – підкреслили автори видання.

Звинувачення у бік України звучать як контраргумент команди Трампа, коли мова заходить про російське втручання у вибори президента США. Видання The New York Times вважає, що цими твітами Трамп продовжує атакувати генпрокурора США Джеффа Сешнса, а саму українську історію називає "анекдотом", який республіканці використовують для виправдання факту зустрічі сина президента Дональда Трампа-молодшого з російським юристом, який пообіцяв компромат на Клінтон. Також видання нагадує, що розвідувальні агенції США говорять про те, що хакери Росії атакували сервери демократів і викрали електронні листи саме для того, щоб допомогти Трампу на виборах.

Телеканал CNN зазначає, якщо Сешнс піде у відставку або буде звільнений, то Трамп може призначити його наступника під час перерви в роботі Конгресу. Таким чином, новий генпрокурор деякий час буде обіймати свою посаду без ретельної оцінки з боку Сенату, зазначає NYT. Це дозволить Трампу на певний період отримати більший контроль над розслідуванням спеціального представника щодо контактів його команди з Росією під час виборів, додає видання.