“Відтворити події Євромайдану”. В Нью Йорку українці представили унікальний проект

29 Липня 2018, 18:51

Молоді українські ентузіасти новітніх технологій віртуальної реальності представили в Нью-Йорку, у Вищій школі журналістики Міського університету масштабний віртуально-документальний проект "Aftermath VR" в рамках дводенної конференції. Про це повідомляє Голос Америки .

 

За словами Лори Херцфелд, директора програми Journalism 360,  це спільна ініціатива ONA з Фондом Джона та Джеймса Найта (John S. and James L. Knight Foundation) і Google News Initiative.

 

Українські автори Aftermath VR з фірми New Cave Media зі штаб-квартирою в Києві, отримали грант. Творці проекту – молоді українці Олексій Фурман, Сергій Полежака і Кирило Жилінський.

 

"Можна сказати, це перша спроба відтворити революційні події євромайдан в Києві в форматі VR з використанням фотограмметрії і комп'ютерної графіки CGI, – сказав Олексій Фурман. – Ми вирішили реконструювати крок за кроком, як розвивалися події того трагічного дня 20 лютого 2014 року. Глядачі зможуть пройти маршрутом демонстрантів по Інститутській вулиці, коли їм вдалося потіснити з неї поліцію. Ми багато в чому спиралися на архівну документальну зйомку і на записані на відео свідчення учасників Майдану. Ми підтримуємо тісні контакти з сім'ями героїв "небесної сотні".

 

Варто зазначити, що віртуальному глядачеві пропонується потрапити у події 20 лютого 2014 року, коли підрозділи урядового спецназу, включаючи снайперів, відкрили вогонь на ураження проти демонстрантів, озброєних битами і саморобними дерев'яними щитами. 47 людей загинули в той день. Через кілька днів режим президента України Віктора Януковича був зметений, а сам він утік до Росії.розвінчуючи міфи

 

Також глядачеві видається спеціальний шолом з окулярами і два «контролера» для обох рук. Керуючи ними, він віртуально рухається по Інститутській вулиці, тим же маршрутом, яким ішли учасники Майдану, витісняючи поліцейських-спецназівців. Під час поїздки можна зупинятися, оглядаючи все навколо і активізуючи відеосвідоцтва очевидців і коментаторів, епізоди архівних документальних зйомок.

 

"Проект Олексія і його колег здався нам дуже незвичайним і свіжим. Якщо зазвичай фотограмметриі використовують для сканування невеликих просторів – однієї кімнати, однієї будівлі, – то тут сканується величезна територія. Імпонує і те, як обережно та етично поставилися автори до показу трагічних подій. Глядачеві дають багату поживу для роздумів, розповідають про найважливіші події недавньої історії України" – сказала Лора Херцфелд. .

 

Презентація проекту запланована на листопад 2018 року.

 

Нагадаємо, український проект New Cave Media, який займається 360-градусним відео, відтворить у віртуальній реальності події на вулиці Інститутській в часи Революції гідності. 

 

New Cave Media виграли в конкурсі Google News Lab та Knight Foundation щодо використання віртуальної реальності в галузі журналістики. Команда отримає грант $20 тис. на розробку журналістського VR-застосунка. Він за допомогою фотограмметрії відтворить місця, де відбувалися найважливіші події й розповідатиме про них.