Відсутність українських комплектуючих вдарить по експорту зброї з РФ – експерти США

9 Березня 2015, 13:10

Україна постачала продукції військового призначення до РФ на $1 млрд щороку, а відсутність цих товарів суттєво обмежить російський експорт озброєнь. Про це йдеться узвіті американського оборонного дослідницького агентства IHS Jane’s 

«Росія через розв’язану війні в Україні та запроваджені Києвом санкції зазнає серйозних втрат, оскільки щорічні обсяги постачання української продукції військового призначення становили $1 млрд. Хоча Москва і розпочала програму імпортозаміщення, для заміни майже 3 тис. одиниць номенклатури виробів оборонного сектору ій потрібно до трьох років та $800 млн», – зазначають фахівці.

Експерти агентства також назвали ключовими українські компоненти для зенітних ракетних систем С-350Е, С-400 і С-500, авіадвигуни для вертольотів і літаків, морські газотурбінні двигуни.

Згідно з прогнозами аналітиків агентства IHS Jane’s на 2015 рік, зниження обсягів російського експорту озброєнь також буде пов’язане зі стійкою тенденцією завершення багатьох військових програм, яку можуть лише прискорити запроваджені економічні санкції. Фахівці також відзначають, що руйнівний вплив на традиційних покупців російської зброї матиме тенденція падіння цін на нафту.

«Такі провідні замовники російської зброї, як Венесуела та Іран, є вразливими до низьких цін на нафту», – йдеться у дослідженні.

Як повідомлялося, за інформацією компанії IHS, Росія експортувала зброї на $10 млрд у 2014 році.

Читайте також: Військовий експерт: Без України Росія не зможе обслуговувати навіть власні ракети.