Відставка Байдена та образа Зеленським уряду Німеччини. Головне за вихідні

30 Вересня 2019, 11:31

Відставка Байдена

 

Спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер подав у відставку. Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

 

Зазначається, що Волкер вирішив йти у відставку через день після того, як у США опублікували текст скарги анонімного інформатора на телефонну розмову президента США Дональда Трампа та лідера України Володимира Зеленського. 

 

Окрім того, спецпредставника хочуть заслухати в Конгресі за справою щодо Джо Байдена та його сина. 

 

П'ятий президент України Петро Порошенко у Facebook назвав інформацію про відставку Волкера "тривожною новиною".

 

Зеленський образив уряд ФРН

 

Президент України Володимир Зеленський час скандальної телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом образив уряд ФРН, погодившись з американським колегою в тому, що канцлер Німеччини Ангела Меркель робить мало для України. Про це йдеться в матеріалі німецького часопису Spiegel.

 

Як зазначає видання, під час бесіди з Трампом Зеленський жодним словом не оцінив дипломатичні зусилля Меркель.

 

Лідер соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у бундестазі Рольф Мютценіх зазначив, що саме канцлер Німеччини і колишній міністр закордонних справ, а нині чинний президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр зробили все для того, щоб регіон не перетворився на осередок військового конфлікту.

 

Як наголошується в статті, тепер український посол в Берліні Андрій Мельник намагається "склеїти уламки". Дипломат зазначив, що Зеленський цінує "величезну особисту участь канцлера Німеччини". Однак німецький уряд, незважаючи на невдоволення Зеленським, покладає провину на Вашингтон, додається в матеріалі.

 

Як вважає глава зовнішньополітичного комітету бундестагу Норберт Реттген, розмова Трампа і Зеленського засвідчила, що американський лідер використовує свою владу "в своїх особистих інтересах, в інтересах своєї передвиборчої боротьби, а також проти Німеччини і Європи".

 

Мютценіх теж вивловився з цього приводу. На його думку, Трамп залишився вірним девізу про те, що "краще підживлювати невдоволення, ніж працювати над спільною згодою і рішеннями серед партнерів".

 

НСЖУ закликає офіс Зеленського вибачитися за дії Мендель щодо журналістів

 

Національна спілка журналістів України звернулася до Офісу президента та прессекретарки президента Юлії Мендель із закликом переглянути ставлення до журналістів, вибачитися за "некоректні заяви та прикрі ситуації, які трапилися".Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.
 
"Прессекретар президента не має права фізично перешкоджати роботі журналістів. Чи дружні обійми, чи відштовхування-відтягування – це не та поведінка, з якою журналісти мають миритися", – наголосив він, висловивши солідарність із журналістами програми "Схеми: корупція в деталях" і американським журналістом Крістофером Міллером, який працює в Києві для "Радіо Свобода".
 
 
На думку Томіленка, перешкоджання журналістській діяльності – найгірша з можливих реакцій влади.
 
 
"Влада в усьому світі шукає формати уникання неконтрольованих контактів із незалежними журналістами. І це природньо. Чиновник (як і кожна людина) боїться незручних запитань. Нова владна команда має будувати коректні стосунки із журналістами, визнаючи, що спілкування із незалежними медіа – це важливий обов’язок демократичної влади, відповідальної перед громадянами", – резюмував голова НСЖУ.