Відставка Аграмунта. Президент ПАРЄ заявив, що “став жертвою через своє бажання до діалогу”

30 Червня 2017, 22:06

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт у своїй першій заяві після того, як в ПАРЄ ініціювали його відставку, заявив, що став "жертвою через своє бажання до діалогу" та що кампанію проти нього очолили українці. Про це йдеться у заяві президента ПАРЄ.

За словами Аграмунта, його позиція щодо Росії та Сирії така ж, як і в президента Франції Еммануеля Макрона. А його "місія" до Сирії була мотивована лише "підходом відкритості та миру".

"На жаль, через кілька днів після мого візиту в Сирію відбулася хімічна атака, після чого я негайно і рішуче засудив тих, хто був відповідальний за напад", – підкреслив Аграмунт.

"Нещодавні заяви президента Франції Еммануеля Макрона у Figaro та Guardian демонструють, що його позиція щодо сирійської кризи не відрізняється від моєї. Інші лідери у всьому світі також заявили, що обов'язково треба залучати до діалогу всі сторони, включаючи нинішній сирійський уряд. Всі ці заяви віталися міжнародним співтовариством", – сказав він.

За його словами, "деякі" члени ПАРЄ просто скористалися обставинами, щоб розпочати кампанію проти нього.

"Ця кампанія, звичайно, велася українською делегацією, через національні інтереси стосовно Росії, а також соціалістами та крайніми лівими, з політичних і, отже, партійних причин, зокрема, для простого задоволення, щоб знищити президента від партії ЄНП", – заявив Агамунт.

"Політично, українські депутати з їхніми спрощенськими гаслами, а також соціалістами та крайніми лівими зі своєю прихованою програмою, побачили прекрасну можливість напасти на мене, після моїх ініціатив до діалогу, щоб послабити мене та звести рахунки", – заявив він.

У своїй заяві президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт також заявив, що прийняті у ПАРЄ нові правила щодо процедури його відставки є "незаконними та нечесними".

Політична група Європейської народної партії у Парламентській асамблеї Ради Європи на зустрічі 28 червня більшістю голосів схвалила рішення про виключення зі свого складу президента асамблеї Педро Аграмунта.

Нагадаємо, Педро Аграмунт у березні відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Російська делегація в ПАРЄ перебуває під санкціями, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Низка делегацій ПАРЄ, серед яких і українська, висловили обурення з приводу цього візиту Аграмунта в Сирію.

Недовіру чинному президентові висловили чотири з п'яти політичних груп ПАРЄ. Після критики на свою адресу Аграмунт вибачився за поїздку. За даними члена української делегації в ПАРЄ Ірини Геращенко, 28 квітня Аграмунт мав намір добровільно подати у відставку, однак він цього не зробив.

В Парламентській асамблеї Ради Європи голосуватимуть за відставку президента Педро Аграмунта на сесії 9-13 жовтня

читати ще

показати ще
97