Відсьогодні в Україні змінився порядок обміну валюти для населення

10 Серпня 2016, 10:13

У середу, 10 серпня, в Україні набула чинності постанова НБУ №364 ("ПРО внесення змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України"), згідно з яким українці можуть здійснювати купівлю-продаж валюти на суму до 150 тис. грн без надання документа. Про це йдеться в відповідній постанові регулятора.

Вимога надання документів при здійсненні операцій на суму понад 150 тис. грн залишається.

Як зазначили в Нацбанку, довгий час населення продає банкам більше валюти, ніж купує. У січні-липні 2016 чиста купівля банками валюти у населення досягла 1,9 млрд дол.

"Враховуючи стабілізацію ситуації на валютному ринку, правління Національного банку України вважає можливим лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізичними особами", – резюмували в НБУ.

Нагадаємо, 3 серпня Національний банк України дозволив купувати і продавати валюту без паспортів на суму до 150 тисяч грн.

Також раніше повідомлялось, що НБУ пропонує обмежити готівкові розрахунки за участю фізичних осіб сумою 50 тис грн і пропонує громадськості обговорити цю ініціативу.