Відсьогодні в Україні збільшилися штрафи для нетверезих водіїв

27 Липня 2016, 08:57

З середи, 27 липня, в Україні набув чинності закон про значне збільшення штрафів за водіння в нетверезому стані. Закон оприлюднений 26 липня в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" і починає діяти з дня, наступного за днем його опублікування.

Відтепер за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, каратимуть штрафом 10 200 грн і позбавленням водійських прав на рік.

Зазначається, що за повторні порушення передбачено ще суворіші покарання: 20 400 грн і 40 800 грн за другу й третю спробу сісти п'яним за кермо. При цьому права відбиратимуть на три роки і на 10 років відповідно.

Своєю чергою, штраф за керування автомобілем для тих, у кого вилучили права, залишається незмінним – 510 грн.

Донедавна штраф за п'яне керування становив 3400 грн.

Нагадаємо, 7 липня Верховна Рада України суттєво збільшила штрафи за водіння транспортним засобом у стані сп'яніння. Відповідний закон "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення" на засіданні парламенту підтримали 243 народних депутати. 25 дипня Президент України Петро Порошенко підписав відповідний Закон.