Відсьогодні Україна переходить на біометричні паспорти

1 Жовтня 2016, 11:39

З 1 жовтня вступає в силу закон про документи, що забезпечує перехід на біометричні паспорти. Верховна Рада прийняла цей закон 14 липня, а президент Петро Порошенко підписав його 3 серпня.

Зокрема, цей закон передбачає оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14 років, паспорт буде оформлятися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, іншим – на 10 років.

Зазначається, що нові паспорти громадян України матимуть вигляд пластикової картки 54х85,6 мм. Вони міститимуть текст українською та англійською мовами. У них не буде офіційні свідоцтва про реєстрацію шлюбу і його розірвання, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

Крім того, в паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудований безконтактний електронний носій, в який будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Згідно з цим законом, тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і ряду інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Проте, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть тільки за згодою особи.

Також закон визначає порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Крім того, встановлюється вартість адміністративної послуги оформлення документів, що засвідчують особу.

Закон надає кожному українцю право мати не більше двох закордонних паспортів.

Серед іншого, документ визначає перелік документів, що надають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну. Такими документами відтепер є: закордонний паспорт; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).

Також відтепер неможливо продовжити термін дії закордонного паспорта. У разі закінчення його терміну дії слід оформити новий паспортний документ. У разі необхідності термінового виїзду в Україну генконсульство може оформити посвідчення особи на повернення в Україну. У той же час закордонного паспорта, термін дії яких продовжено, залишаються дійсними на термін, на який вони були продовжені.

Крім того, закон передбачає ведення карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця (або особи без громадянства), який має намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в країні.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України. Відповідний законопроект №3224 підтримали 226 народних депутатів.