Відсьогодні набув чинності закон про квоти для українських пісень в радіоефірі

8 Листопада 2016, 07:30

Закон в частині музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій вступив в дію через 4 місці після його затвердження.

Згідно із законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби.

При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу становлять не менш ніж 60%, мають трохи меншу квоту – а саме 25% україномовних пісень.

За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Раніше повідомлялось, що президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1421-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій».

Нагадаємо, 2 червня більшість депутатів відмовилися підтримати два альтернативні законопроекти про запровадження квот. Тоді їх відправили на доопрацювання у комітет. І вже 16 червня Рада з другої спроби запровадила квоти на українські пісні по радіо.