Відсьогодні бізнес у Мін’юсті можна зареєструвати онлайн

8 Квітня 2015, 15:09

Міністр юстиції Павло Петренко презентував електронні сервіси Мін’юсту, завдяки яким можна онлайн зареєструвати компанію, отримати витяги чи довідки про компанії.

На засіданні Кабінету міністрів він продемонстрував, як працюють ці сервіси, і сам отримав перший витяг по юридичній особі – Мін’юсту.

Петренко нагадав, що на початку року було ухвалено законопроект про дерегуляцію і спрощення умов ведення бізнесу.

"Міністерство юстиції – перше міністерство, яке запроваджує он-лайн сервіси по отриманню відповідних документів підприємцями через інтренет, без черг, без хабарів, в режимі он-лайн", – сказав він.

За словами Петренка, раніше на отримання виписки, витягу, довідки потрібно було витратити від декількох годин до декількох тижнів, а тепер можна отримати їх за 5 хвилин, не виходячи з приміщення.

Уже відкрито реєстр нерухомості, Єдиний реєстр підприємств і організацій, зокрема і щодо справ про банкрутство.

Жодних цифрових підписів не потрібно застосовувати. Заповнивши необхідні поля, потрібно сплатити за послугу карткою – вартість отримання витягу становить 45 гривень 68 копійок плюс 3 гривні комісії отримує Ощадбанк – тобто загалом 48,68 грн.

"Це 75% від паперового зразка", – сказав Петренко.

Документ завантажується прямо з сайту. Після сплати присвоюється унікальний код. Гроші одразу йдуть до держбюджету. Після формування витягу його можна роздрукувати.

Петренко наголосив, що, за підрахунком експертів Easy business, це дозволить піднятися Україні у рейтингу в частині реєстрації бізнесу – з 75 на 12-те місце, а в частині реєстрації нерухомості – з 59 місця на 35 місце.

Міністр сподівається, що буде ухвалено ще низку законодавчих актів щодо захисту праві інвесторів –і загальна позиції України в цьому році покращиться щонайменше на 20 пунктів.

"Кожен пункт, який Україна додатково отримує в цьому рейтингу, – це інвестиції близько 1 мільярда доларів", – сказав Петренко.

Як повідомлялося, в Україні створили електронний доступ до реєстру нерухомості.