“Відпрацювали вдало — на крок наблизились до перемоги”. Артилеристи 5 ОШБр показали роботу на одній з найкращих артустановок НАТО — “Паладині”

8 Березня 2024, 10:15

У новому відео проєкту «Український Свідок» — артилерійський дивізіон 5 ОШБр, який працює на бахмутському напрямку. У своїй роботі хлопці використовують одну з найкращих артилерійських установок НАТО — M109A6 Paladin (США). Вона може вести вогонь на відстань до 30 км. Україна має цю техніку на озброєнні вже більше року. Артилеристи 5 ОШБр розповіли про особливості роботи САУ (самохідної артилерійської установки).

“Паладини” прості у використанні та обслуговуванні, — розповідає Сергій із позивним “7-40”. — Вони оснащені комп’ютерами, тому працюють швидко. Завдяки своїй конструкції вони також дуже стійкі”. 

Разом із батьками та братом хлопець пережив окупацію Херсона – тепер він має потужну мотивацію воювати — мститися. Його брат також у війську, але працює на іншому напрямку.

“Влучити по ворогу — це, звісно, приємно, — каже “7-40”. — Але найприємніше – це почути подяку від піхоти, бо ми їхній захист”. 

Артилеристи кажуть, що цілі цієї САУ – це, в першу чергу, жива сила, склади і БК (боєкомплекти).

“Для ворога “Паладіни” – це солодкий пиріжечок, він дуже ретельно його шукає, — каже артилерист Едгар із позивним “Блогер”. — Але ми знаходимо ворога першим”.

Едгар розповідає, що йти у ЗСУ не страшно. “Іноді це навіть весело, — каже він. — Тут у мене є побратими, яких я ніколи ні на кого не проміняю. З багатьма друзями з цивільного життя я спілкуватись перестав. А тут у мене з’явилися нові брати по духу і вірі”.


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.