У Росії в Раді Федерації пропонують зрівняти кількість американських ЗМІ в РФ з числом російських, які працюють у США. Про це пише BBC.
Зазначається, що цей крок має стати відповіддю на тиск Вашингтона щодо телеканалу Russia Today і агентства Sputnik.
Голова комісії Ради Федерації з захисту державного суверенітету та недопущення втручання у внутрішні справи Андрій Клімов підтвердив інформацію про те, що такий сценарій розглядається. Комісія вже направила листи до Генпрокуратури, МЗС, Мін'юсту і Роскомнагляду з тим, щоб відомства до 20 жовтня представили свої пропозиції відповідних заходів. На їх основі і буде вироблена дзеркальна відповідь на тиск Вашингтона.
Повідомляється, що зараз у Росії, особливо в регіонах, зареєстровано значно більше американських ЗМІ, ніж російських – в США.
Санкції можуть торкнутися таких ЗМІ, як "Свобода", "Голос Америки", CNN, а також низки інформаційних агентств і газет.
- Читайте також: Politico: Погляд на російську пропаганду зсередини
Особливу увагу розробники звертають на американські медіа, які працюють в російських регіонах, зокрема, на численні проекти "Свободи", фінансованої Держдепартаментом США. Наприклад, в окупованому Криму нещодавно був запущений проект Радіо Свободи "Крим. Реалії". Також на території Росії працюють представництва таких великих американських газет, як Washington Post і New York Times.
Політолог, заступник директора Інституту стратегічних досліджень та прогнозів РУДН Микита Данюк, який бере участь в роботі комісії Ради Федерації, заявив, що діяльність американських ЗМІ вже давно викликає питання у російської влади.
"Всі вони висвітлюють події виключно в інтересах Вашингтона, нерідко зачіпаючи національні інтереси Росії. Більш того, дії деяких ЗМІ прямо загрожують нашій національній безпеці ", – сказав Данюк.
Нагадаємо, у вересні Естонія відмовила у запиті на акредитацію працівникам російського пропагандистського телеканалу "Russia today", який мав висвітлювати неофіційні зустрічі глав МЗС країн Європейського союзу в Таллінні.