Відомство Богатирьової залишило ВІЛ-інфікованих дітей без державної допомоги

22 Листопада 2012, 15:09

Генпрокуратура встановила, що в Україні під диспансерним наглядом перебуває понад 10 тис. ВІЛ-інфікованих дітей. Згідно з вимогами Закону «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» таким дітям до досягнення 18-річного віку призначається щомісячна державна допомога у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України. 

Як зазначають у прокуратурі, відповідно до постанови уряду від 12.09.2012 № 852, розмір державної допомоги збільшено вп’ятеро і визначено в сумі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Міністерство охорони здоров’я України уповноважено привести відомчі нормативно-правові акти у відповідність із постановою. 

Проте Генеральна прокуратура встановила, що, усупереч зазначеним вимогам, МОЗ України не вжило дієвих заходів щодо розробки та затвердження порядку виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям. 

«Нарахування зазначених коштів та їх виплата здійснюється тільки особам у віці до 16 років та в розмірі 34 грн., визначеному постановою Кабінету Міністрів України, що втратила чинність. Як наслідок, ВІЛ-інфіковані діти недоотримують гарантовану державою допомогу, а у віці від 16 до 18 років – взагалі незаконно позбавлені права на її одержання», – йдеться у повідомленні.

Генпрокуратура внесла подання до Міністерства охорони здоров’я з вимогою усунення виявлених порушень закону.

98