Відомі розробники ігор у сегменті соціального геймінгу — Playtika і Murka

30 Вересня 2021, 09:23

Відомі розробники ігор у сегменті соціального геймінгу Murka vs. Playtika: чиї ігри вибрати?

Відеоігри є однією з найбільш улюблених цифрових розваг у сучасному світі. Лише за останні кілька років світовий ринок комп'ютерних ігор зріс до грандіозних 180 мільярдів доларів. Тоді як кількість гравців по всьому світові досягла відмітки у 2,3 мільярда. Більш ніж 50% геймерів віддає перевагу грі на смартфоні чи планшеті, а найбільш популярними є так звані соціальні ігри, оскільки здатні не лише привертати увагу людей з різноманітних верств населення, але й надовго утримувати їх зацікавленість.

Найперші ігри подібного ґатунку з'явилися лише десять років тому й одразу отримали надзвичайну популярність через власну доступність, цікавий та оригінальний геймплей, можливість спілкуватися з іншими гравцями та жанрову різноманітність (квести, карткові й настільні ігри, головоломки, відеослоти). Зазвичай вони безплатні й цілком придатні для гри на мобільних девайсах.

Але хто сьогодні є лідером у прогресивному сегменті соціального геймінгу? Одними з найбільш відомих розробників таких ігор є студії Playtika Ltd. та Murka Games Limited. Чим відрізняються їхні продукти та як вибрати з-поміж наявного різноманіття ігор найкращі?

Playtika

Компанія була заснована у 2010 році ізраїльськими підприємцями Робертом Антоколем та Урі Шахаком. Їх перша гра Slotomania доволі швидко отримала популярність, і вже через рік відомий бренд Playtika перейшов у власність Caesars Interactive Entertainment аж за 130 мільйонів доларів.

У 2016 році у вендора з'явився новий власник — інвестиційний консорціум з Китаю. За кілька років цінник компанії зріс до 4,4 мільярда. На той час кількість її штату дорівнювала 1300 співробітників у дев'яти країнах світу, включно з Америкою, Україною та Білорусією.

На сьогодні це число становить уже 4 тисячі, а кількість підрозділі сягає майже двох десятків. Місячна аудиторія Playtika дорівнює 30 мільйонам користувачів.

Бренд представлений у наступних жанрових категоріях:

  1. Соціальні слоти (Slotomania, Caesars Slots, House Of Fun, VDS, Pirate King, Vegas Downtown Slots).

  2. Карткові ігри (WSOP, Poker Heat, Solitaire Grand Harvest).

  3. Головоломки (Cat Force, Best Friends, Best Friends Stars).

  4. Пошук предметів (June’s Journey, Pearl’s Peril).

  5. Настільні ігри (Board Kings).

  6. Бінго (Bingo Blitz).

Мобільні додатки Playtika відзначаються гарним дизайном, непересічною графікою, цікавим ігровим процесом та доволі низькими вимогами до девайсів. Слід зауважити, що безпосередньо Playtika розробила лише половину власних ігор, тоді як інша була придбана у Jelly Button та Seriously.

Murka

А ось засновниками Murka Games у 2009 році стали вже українці Антон Красний (Anton Krasnyy) та Макс Поляков (Max Polyakov). Підрозділи компанії працюють як в Україні, так і на території Кіпру. Її штат складає майже тисяча співробітників. На відміну від Playtika, яка не цурається використання цифрових продуктів чужого виробництва, Murka покладається виключно на власні розробки. Більшою мірою це слоти з яскравими героями та цікавим сюжетом.

Цей бренд не терпить самоповторів та водночас не боїться змішувати різноманітні жанри, через що його продукція швидко отримує популярність у мільйонів інтернет-користувачів по всьому світові.

Murka Games навіть стала свого часу найбільш інноваційною за версією E&K Gaming та найкращим розробником соціальних казино за версією EGR. У 2019 році Максим Поляков продав Мурку Blackstone — інвестиційному гіганту із США.

Сьогодні Murka впевнено входить до тридцяти найбільших розробників мобільних додатків у Європі, Африці та на Середньому Сході, обігнавши навіть славнозвісний Wargaming. Її продукція є як у Facebook, так і в усіх офіційних плей-маркетах, користуючись прихильністю більш ніж 25 мільйонів активних гравців.

Додатки Murka Games:

  1. Соціальні слоти (ARK Slots, Scatter Slots, Infinity Slots, Slots Journey, Slots Journey 2, Slots Era, Slots on Tour).

  2. Карткові ігри (Scatter Holdem Poker, Poker TX, Solitaire Play, Solitaire Heaven).

  3. Головоломки (Braindoku, Wordelicious).

Якість додатків Murka не викликає сумнівів, оскільки у них надзвичайно чудово виконана візуальна складова. Також вони нескладні в установці та мають низькі вимоги до мобільних пристроїв.

А відсутність серйозних збоїв при грі та наявність офлайн-режиму роблять продукцію Murka цілком придатною для того, аби гарантувати комфортний та цікавий відпочинок.

Вердикт

Тим, хто віддає перевагу цікавим тематичним відеслотам, головоломкам та картковим іграм з чудовими бонусними функціями, непересічними героями та цікавими квестами, слід звернути власну увагу на продукцію компанії Murka. Її додатки гарантовано забезпечать цікавий відпочинок коштом великої кількості призів, фріспінів та бонусних раундів у кількох десятках різноманітних наявних ігор.

Додатки Playtika будуть цікаві перш за все для тих, хто цікавиться казуальними іграми, а також покером та бінго. А ось у сенсі різноманіття Playtika дещо відстає від свого конкурента. До того ж її офіційні ігри можна знайти лише у Google Market, App Store та Facebook, що додає ще один бал у користь Murka, додатки якої також присутні в Amazon та Microsoft Store.