Відновлений корабель ВМС України вперше вийшов у море після евакуації з Криму

19 Серпня 2015, 13:19

У Чорне море вперше після довготривалого ремонту вийшов відремонтований танкер Військово-морських сил «Фастів». Про це повідомили у прес-службі Міноборони.

Вихід танкера у море став першим після перебазування українського флоту з окупованої Автономної Республіки Крим.

«Основною метою виходу судна в море було проведення ходових випробувань після тривалого ремонту, визначення маневрених елементів судна та вдосконалення морського вишколу екіпажу», – повідомили у Міноборони. 

Читайте також: В Україні розробили новітній бойовий корабель.

У прес-службі додали, що «Фастів» став шостим судном забезпечення українських ВМС, технічну готовність якого відновлено цього літа: також відновлено судна забезпечення «Донбас», «Шостка», «Борщів», «Новоозерне», «БУК-239».

«Основу екіпажу танкеру «Фастів» складають військові екіпажу великого розвідувального корабля ВМС ЗС України «Славутич» (корабель залишився захопленим у Криму), які провели великий обсяг ремонтно-відновлювальних робіт», – додали у тексті. 

Танкер «Фастів» (U760). Малий морський танкер «ВТН-38» був побудований у Херсоні на судноремонтному заводі ім. Комінтерну в 1981 році, основне призначення –постачання пально-мастильними матеріалами кораблів і суден на рейдах і в гаванях. 

Танкер "Фастів". Фото прес-служба ВМС ЗСУ

Як повідомлялося, два десантних катери типу «Гюрза» поповнять український флот до кінця року.