Відновлення української промисловості зупинилося

Економіка
26 Серпня 2021, 13:50

У липні 2021 року випуск в обробній промисловості був на 1,8% меншим, аніж у липні торік. Хоча за підсумками першого півріччя було зафіксоване її хоч і мляве, а все ж відновлення на 2,5%.

 

Економічний оглядач Тижня Олександр Крамар зауважив, що на відміну від решти світу, де, після завершення масштабних обмежень у зв'язку з пандемією, відбулося стрімке відновлення до докризових показників або і їх перевищення, в Україні занепад виробництва навпаки стає усе виразнішим з кожним місяцем. "Порівняно із аналогічними періодами докризового 2019 року спад поглибився від 6,3% за підсумками першого півріччя до 7% у липні. І тут немає нічого дивного, адже проблеми в українській економіці, особливо у виробничому секторі, почалися задовго до появи навіть перших повідомлень про Covid-19", – підкреслює фахівець.

 

Читайте також: Без кардинальних змін економічної політики українська економіка через 10 років у кращому випадку вийде на показники 2008-го

 

За словами Олександра Крамара, пандемія лише на певний час дала можливість не звертати уваги на проблеми, однак тепер ми повертаємося до ситуації, коли виправдовуватися коронавірусом уже неможливо. "Українське виробництво продовжує падати на тлі відновлення в світі і, щоб змінити ситуацію, потрібно змінювати економічну політику", – додав економічний оглядач Тижня.