Протягом травня 2020 року в Україні поступово відновлювалися економічні активності завдяки частковому зняттю карантинних обмежень низкою країн Європи та США, зростала кількість вакансій та нових резюме, а ситуація на валютному ринку сприяла зміцненню гривні. Про це повідомляють у Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України.
Нацбанк зафіксував зростання цін на енергоресурси, яке відбулося на тлі відновлення світових економік (зокрема китайської) після карантину та скорочення обсягів видобутку нафти. Також вихід Китаю з карантину сприяв зростанню цін на металургійну продукцію.
«Попри відсутність прямих карантинних обмежень на промислову діяльність, спад у промисловості поглибився (до 16.2% рік до року). При цьому за областями вищий рівень захворюваності COVID-19 корелював із суттєвішим спадом промислового виробництва у регіоні, вірогідно, через більш суворе дотримання карантину та регіональні відмінності у структурі промисловості», — пишуть у Нацбанку.
Із пом’якшенням карантинних заходів підприємства почали активніше наймати на роботу нових працівників, а люди почали активніше шукати роботу. Як наслідок, кількість нових вакансій та резюме у травні почала зростати разом зі зростанням економічної активності.
Разом з цим, НБУ фіксує падіння зарплат, зокрема у сферах будівництва, транспорту, торгівлі та промисловості.
У зв’язку з поліпшенням настроїв інвесторів на світових ринках, інвестиції у країни, що розвиваються, знову почали ставати популярними. Також, після новин про вдалі випробування перших вакцин проти коронавірусу та створення у ЄС фонду для боротьби з наслідками пандемії почали зростати курси валют країн, що розвиваються, відносно американського долара.
Нагадаємо, що в Україні за час карантину зріс рівень зареєстрованого безробіття.