Відмова ЄС надати “безвіз” Україні підштовхне Путіна до агресії – Расмуссен

23 Листопада 2016, 12:37

Росія буде більш агресивною по відношенню до України, якщо Європейський союз не виконає обіцянку надати українцям безвізовий режим. Про це в телефонному інтерв'ю Reuters розповів колишній генсек НАТО, а нині помічник президента Порошенка, Андерс Фог Расмуссен.

Він також висловив надію, що на саміті Україна-ЄС, який пройде у четвер, 24 листопада, українці отримають скасування віз для короткострокових поїздок до Європи.

Члени ЄС минулого тижня дали умовну згоду лібералізувати візовий режим для України, після створення механізму його призупинення в надзвичайних ситуаціях.

«Беручи до уваги невизначеність, викликану перемогою Трампа на виборах, я вважаю, що Європейському союзу, як ніколи, важливо демонструвати незмінність політики ЄС, – сказав Расмуссен. – Якщо на вершині вже створеної невизначеності,ви створюєте нову, то відмова ЄС, може підштовхнути Путіна до нових дій».

Наступного тижня Расмуссен планує відвідати Вашингтон, щоб зустрінеться з членами нової команди Дональда Трампа і адміністрацією Барака Обами.

Передбачається, що серед інших питань, він пролобіює для України отримання озброєння від Сполучених Штатів.

«Якщо Росії вдасться досягти успіху в агресії проти України, це, безумовно, зашкодить інтересам США, в цілому. Саме тому, поставити інтереси Америки в першу чергу означає подбати про українські інтереси», – заявив Расмуссен.

Нагадаємо, завтра, 24 листопада, у Брюсселі відбудеться 18-й саміт Україна-ЄС. Одним із підсумків саміту має бути виділення України фінансової допомоги для продовження реформ.