Відбулася презентація доповіді у Нідерландах щодо розслідування катастрофи МН17

28 Вересня 2016, 15:15

Міжнародна слідча група, до якої входять представники 5 країн – Нідердандів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України, оприлюднює доповідь щодо катастрофи малайзійського «Боїнга» рейсу MH17.

 

15:11 Всі матеріали, використані на прес-конференції, опубліковані на сайті прокуратури Нідерландів.

15:07 На питання про те, коли все ж можна чекати імен підозрюваних, слідчі відповіли, що це залежить від того, як швидко буде йти розслідування. 

«У найближчі місяці ми опитаємо найважливіших свідків і, можливо, справа піде швидше. Але, можливо, і ні», – сказав один з представників слідчої групи.

15:03 Слідство направило в Росію кілька запитів, але відповідь отримали не на всі з них. Наприклад, первинні радарні дані поки не отримані.

15:01 Питання: Що сталося з «Бук» після того, як він повернувся в Росію? Відповідь: Розслідування триватиме, можливо, відповідь буде отримана пізніше.

14:53 Питання: Ви підозрюєте 100 чоловік. Хто вони? Звідки вони? Відповідь: Я розумію ваше запитання, але поки ми нічого більше про це не можемо повідомити.

14:50 Тепер питання від журналістів. 

14:48 «Україна виступала за об'єктивне і повне розслідування цього злочину. І надавала всі необхідні дані, які можна використовувати як під час розслідування, так і в суді у майбутньому», – сказав перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

14:47 Тепер виступають представники країн-учасниць розслідування, які закликають довести його до кінця.

14:43 На даний момент мова йде тільки про підозрюваних. Слідство поки не встановило, чи діяв екіпаж «Бука» за наказом або за власною ініціативою. Термін розслідування продовжили до початку 2018 року.

14:41 Всього було встановлено 100 підозрюваних.

14:40 Опис подій завершено. Тепер переходять до відповідальних за катастрофу.

14:38 Після запуску установку знову завантажили і вивезли назад в Росію через Луганськ.

14:30 Спочатку «Бук» доставили в Донецьк, а потім відбуксирували в Сніжне.

14:27 «Бук» був доправлений в Україну через ділянку кордону з РФ, яку контролюють бойовики, вважають слідчі.

14:25 Мапа розташування установки «Бук» і «Боїнга».

14:20 Експерти офіційно заявили, що зібрані ними докази говорять про те, що установка «Бук» була привезена в Донецьку область з Росії, а потім відправлена назад.

14:19 У кабіні «Боїнга» застряг елемент ракети від установки «Бук».

14:15 Наступний доповідач включає запис перехопленої розмови, в якому двоє осіб російською мовою говорять про ситуацію в Україні і про ЗРС «Бук». Ці розмови датовані 16-17 липня. У них йдеться про те, що «Бук» був привезений на територію, підконтрольну бойовикам.​

14:10 Слідчі повністю виключають версію про атаку з повітря – жодного літака не було поряд з «Боїнгом».

14:05 Почалася презентація результатів розслідування. Виступає представник Об'єднаної слідчої групи (JIT). Він описує процедуру розслідування, в якій брали участь 12 країн.

Раніше родичам жертв катастрофи рейсу МН17 розповіли, що запуск ракети був здійснений з села в шести кілометрах від Сніжного, яке перебувало у липні 2014 року під контролем бойовиків.

На презентацію звіту розслідування катастрофи МН17 вилетів перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

Напередодні у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.