«Такий порядок вступає в силу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №160 «Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом», яка була прийнята 6 березня 2013 року і опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» 21 березня 2013 року. Постанова набирає чинності 6 квітня 2013 року», – сказано у повідомленні.
В Укрзалізниці нагадують, що, як повідомляло раніше Міністерство інфраструктури, іменні квитки вводяться у зв’язку з поетапним переходом на електронні квитки, через значне зростання інтернет-продажу проїзних документів та для запобігання випадкам незаконного перепродажу проїзних документів сторонніми особами.
«Під час оформлення квитка у касі вокзалу чи станції пасажир має назвати прізвище та ім`я особи, яка здійснюватиме поїздку тією мовою, якою вони записані у документі, що буде пред’явлений при посадці до поїзда. Після отримання квитка, особа яка його придбала, не відходячи від каси має ретельно перевірити правильність написання прізвища та імені особи, яка здійснюватиме поїздку. Якщо у зазначених даних буде виявлено помилки, потрібно одразу звернутися до касира аби замінити квиток. Під час оформлення проїзних документів з використанням мобільного зв’язку, мережі інтернет, спеціалізованих автоматів самообслуговування тощо особа, яка здійснює оформлення та оплату проїзного документа, зазначає прізвище та ім’я особи, що буде здійснювати поїздку», – пояснює Укрзалізниця.
У повідомленні зазначають, що на поїзди приміського сполучення та регіональні поїзди на проїзних документах (крім пільгових та безоплатних) прізвище та ім’я особи не зазначаються і посадка здійснюється без пред’явлення документів, що посвідчують особу.
«Проїзні документи, придбані до 6 квітня, у яких не зазначено іменних даних пасажира (прізвища та імені) є дійсними і посадка до поїзда здійснюватиметься без пред’явлення документа, який посвідчує особу. Це стосується і осіб, які оформили чи оформлять проїзні документи у країнах СНД, Балтії та далекого зарубіжжя», – наголошують у повідомленні.
В Укрзалізниці повідомляють, що посадка в поїзд здійснюватиметься за пред’явленням проїзного документа та документа, який посвідчує особу: паспорта громадянина України; паспорта громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичного паспорта України, службового паспорта України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасового посвідчення громадянина України; посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; проїзного документа для виїзду за кордон особи, яку визнано біженцем та особи, яка потребує додаткового захисту; довідки про звернення за захистом в Україні; посвідки на постійне проживання; посвідки на тимчасове проживання; картки мігранта; посвідчення біженця; проїзного документа біженця; паспортного документа іноземця та особи без громадянства.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів увів іменні залізничні квитки із зазначенням у них прізвища та імені пасажира з 6 квітня. Про це йшлося у повідомленні в газеті «Урядовий кур'єр», яким було опубліковано відповідну постанову уряду № 160 від 6 березня.