Від успіху «Лестера» до провалу «Динамо». Підсумки спортивного 2016-го року

27 Грудня 2016, 16:11

2016 рік запам'ятається спортивним уболівальникам усього світу як сенсаційний та неочікуваний. Успіх збірної Ісландії на Євро-2016, як і тріумф «Лестера» в чемпіонаті Англії, вразив навіть тих, хто не цікавиться футболом. Українські олімпійці в Ріо показали найгірший результат, а паралімпійці – навпаки.

Окрім того, допінговий скандал у російському спорті почав набирати обертів, що призвело до перенесення з РФ одного чемпіонату світу та двох етапів Кубка світу. Тиждень зібрав найважливіші спортивні події в Україні й світі року, що минає.

Футбол

Успіх збірної Ісландії з футболу

Восени 2015 року збірна Ісландії гарантувала собі путівку на перший у своїй історії Чемпіонат Європи з футболу. На турнірі від команди не чекали нічого особливого, проте вона вийшла з групи і в матчі плей-офф сенсаційно обіграла англійців. У результаті Ісландія програла господарям чемпіонату і майбутнім фіналістам з Франції.

Збірна закохала в себе навіть тих, хто зовсім не дивиться футбол. Тренер-дантист, воротар, який поєднував футбольну кар'єру з роботою рекламщика. Ісландці підкорили серця уболівальників єдністю, характером і жагою до перемоги. А після Євро футболістів зустрічали на батьківщині як героїв.

Перемога «Лестера»

Англійський «Лестер Сіті» став ще однією футбольною командою, яка закохала у себе уболівальників інших команд і людей, що не цікавляться футболом. Команда, яка минулого сезону зайняла 14 місце в чемпіонаті Англії, перемігла такі сильні клуби як «Челсі», «Манчестер Сіті», «Арсенал» і «Тоттенхем».

«Лестер» став чемпіоном після нічиєї між «Тоттенхемом» і «Челсі» в матчі 36-го туру. Це перша в 132-річній історії клубу перемога в англійській вищій лізі, а в Прем'єр-лізі вперше за 38 років – новий чемпіон.

Перемогу Лестера почали називати найнеймовірнішим досягненням в історії англійського та європейського футболу. Проте успіх «Лестера» та ісландців був не лише наслідком фортуни, а і результатом ретельно проведеної роботи.

«Динамо»​

Київське «Динамо» втратило будь-які шанси на єврокубкову весну. Проте, перед тим, як покинути Лігу Чемпіонів, кияни грюкнули дверима і розгромили турецький «Бешикташ» з рахунком 6:0.

Також кияни фактично втратили останній шанс виправити складене турнірне становище в чемпіонаті України. Гра проти «Шахтаря» у матчі 18-го туру Прем'єр-ліги запам'ятається уболівальникам неймовірним сценарієм. Перший тайм команда Реброва вигляда впевнено і вигравала з рахунком 2-1, але в другій половині гарникі почали тиснути. У результаті 7 голів, 2 вилучення та бійка між футболістами обох команд.

Луческу пішов, Фонсека прийшов

Після 12 років у «Шахтарі» Мірча Луческу залишив команду і очолив пітерський «Зеніт», а головним тренером гірників став португалець Паулу Фонсека. Проте такі зміни не похитнули команду. «Шахтар» виграв усі матчі групового етапу Ліги Європи, а в чемпіонаті України лідирує з відривом від «Динамо» в 13 очок.

Шевченко і збірна

У липні, після провалу збірної України на Євро-2016, володар Золотого м'яча-2004, легендарний український футболіст Андрій Шевченко очолив національну збірну. Українська команда спочатку невпевнено, але поступово з дедалі більшим завзяттям змінювала свою гру і почала виглядати дуже цікаво. І в цьому заслуга Шевченка, який оточив себе в збірній відмінними іноземними фахівцями.

Після чотирьох турів відбіркового турніру до ЧС-2018 збірна України знаходиться на другій сходинці у своїй групі, відстаючи від Хорватії на два очки.

Фінал Ліги Чемпіонів 2018 року у Києві​

Однією зі значущих спортивних подій року для України – рішення УЄФА провести фінал найпрестижнішого клубного турніру в світі у Києві. Після того, як Україна через російську агресію відмовитися від організації чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу, велике свято спорту повертається в країну.

Відвідуваність чемпіонату України

Нинішній сезон Прем'єр-ліги став найменш відвідуваним за всю історію проведення чемпіонатів. За підсумками 18-ти турів нинішнього чемпіонату середня відвідуваність становить 4 296 осіб. Порівняно з минулим сезоном цей показник впав на 14,2%.

Бокс

Реванш Кличка

Після того, як минулого року Володимир Кличко сенсаційно програв перший бій Тайсону Ф'юрі, боксери повинні були вийти на реванш. Поєдинок спочатку повинен був відбутися 9 червня, однак Ф'юрі двічі переносив бій: у кінці червня – на 29 жовтня, а потім ще раз, 24 вересня. Згодом Ф'юрі заявив, що через затяжну депресію вживав кокаїн. У підсумку, Кличко отримав нового суперника, а у Ф'юрі відібрали всі чемпіонські пояси.

Окрім того, що Кличко програв всі свої пояси британському боксеру, він втратив цілий рік без боїв (що у його віці критично) і має відвойовувати свої титули не разом узяті, а частинами.

Перший чемпіонський титул Усика

Після року без боїв нашого чемпіона Володимира Кличка, у професійному боксі настала ера українців. Олександр Усик завоював перший чемпіонський титул у першій важкій вазі за версією WBO, а згодом успішно захистив свій пояс у бою з південноафриканцем Табісо Мчуну, дебютувавши на ринзі США.

Найкращий боксер року – українець Ломаченко

Василь Ломаченко нокаутував в п'ятому раунді Романа Мартінеса, відібрав у нього титул чемпіона WBO в першій легкій вазі і увійшов в історію світового боксу як спортсмен, якому знадобилася найменша кількість боїв (7 боїв) для того, щоб стати чемпіоном світу в двох вагових категоріях. Ломаченко підкорилося і інше досягнення: він став першим українцем, який завоював титул чемпіона світу відразу в двох категоріях.

Відразу після перемоги над ямайцем Ніколасом Волтерсом Ломаченко увійшов до топ-20 найкращих боксерів світу. Також нашого боксера визнано автором найкращого нокауту у світу в 2016 році від авторитетного видання ESPN.

Олімпіада і Паралімпіада

Для України це були найгірші Ігри за всю історію виступів. Наша збірна завоювала 11 медалей – дві золоті, п'ять срібних і чотири бронзові. У підсумку 31-е місце. На жаль, такий результат – це реальний стан справ в українському спорті.

Відразу після не дуже вдалого виступу України на Олімпіаді стартувала Паралімпіада, де українська збірна показала неймовірний результат і викликала справжню гордість за наших Паралімпійців. Збірна завоювала 117 медалей: 41 золоту, 37 срібних і 39 бронзових. Це на 33 медалі більше, ніж на минулій Паралімпіаді. У підсумку, третє місце в загальному заліку після Китаю і Великобританії.

Допінг у російському спорті

Не дуже вдалим був 2016 рік для російських спортсменів. Допінговий скандал, який розпочався ще два роки тому, досяг свого максимуму у нинішньому році. Ще у 2015 Рада IAAF призупинила членство Всеросійської федерації легкої атлетики, що унеможливило участь збірної Росії з легкої атлетики в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.

У 2016, за місяць до старту Паралімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро, Міжнародний паралімпійський комітет прийняв одноголосне рішення про відсторонення російських спортсменів від Ігор у Бразилії і позбавлення членства Паралімпійського комітету Росії.

Також у Росії забрали право на проведення чемпіонату світу з бобслею та скелетону, який мав пройти у Сочі, та заключний етап Кубка світу-2017 з лижних гонок, який планувався в Челябінську. Через звинувачення у прийомі допінгу РФ відмовилася у проведенні етапу Кубка світу з біатлону 2017 року в Тюмені.