Від початку року в окупованому Криму силовики РФ провели 80 обшуків

23 Жовтня 2019, 15:53

Від початку 2019 року російські силовики здійснили в окупованому Криму 80 обшуків, 126 затримань і 282 арешти. Про це у середу, 23 жовтня, на прес-конференції розповів член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру (КРЦ) Ескендер Барієв.

 

Так, КРЦ заніс у списки політв'язнів 99 осіб, 80 з них – кримські татари. За словами Барієва, 88 з 99 перебувають у СІЗО чи колонії, 11 – ті, хто отримали умовні вироки або перебувають під домашнім арештом.

 

З 80 обшуків 62 проходили в будинках кримських татар. Барієв зазначає, що більша частина обшуків має політичний або релігійний підтекст, найчастіше російські силовики їх пов'язують з нібито участю кримчан у заборонених в Росії організаціях: "Хізб ут-Тахрір" і "Свідки Єгови", а також у "незаконних збройних формуваннях".

 

Крім того, за словами менеджера з комунікацій центру Ельвіра Сагірмана, з початку року в окупованому Криму 578 разів порушили право людини на справедливий суд, 408 з цих випадків стосувалися кримських татар.

 

Кримськотатарський Ресурсний Центр – громадська організація, створена з метою підвищення рівня політичної і громадської активності кримських татар, сприяння захисту прав і свобод кримськотатарського народу, збереження національної самобутності кримських татар, просування кримськотатарської культури.

 

Раніше Служба безпеки України повідомила, що російська ФСБ примушує провайдерів стежити за проукраїнськими жителями Криму.