Від Грищенка вимагають пояснень, чого Путін їде в Україну

24 Червня 2011, 16:30

За словами лідера партії, народного депутата від НУНС В'ячеслава Кириленка, деякі ЗМІ й експерти неодноразово заявляли, що метою цього візиту є педалювання вступу України в митний союз і створення спільного підприємства між НАК «Нафтогаз України» і російським Газпромом.

«Вся Україна пам'ятає зрадницький Харківський пакт, що здав українську територію Кремлю, натомість отримавши подорожчання цін на газ для населення в рази», – зазначив Кириленко.

Політик нагадав, що будь-які спроби втягти Україну в митний союз унеможливлять створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом і досягнення безвізового режиму з ЄС. Водночас він зазначив, що СП з Газпромом буде «поглинанням українського Нафтогазу російським газовим монополістом».

«Тому партія «За Україну!» застерігає владу від спроб підписати Харківські угоди-2, оскільки такі спроби неодмінно наштовхнуться на спротив як в парламенті, так і поза його межами», – наголосив Кириленко.

Нагадаємо, Владімір Путін планує відвідати Україну для зустрічей із владою 25-26 червня.

21 квітня 2010 року Президенти України й Росії Віктор Янукович і Дмітрій Медведєв у Харкові підписали угоду про продовження перебування Чорноморського флоту в Криму до 2042 року й прив'язці оренди за нього до ціни на російський газ, що поставляється в Україну.

Позначки: