Від Covid-19 помер працівник Укроборонпрому

6 Квітня 2020, 19:37

У Києві помер 72-річний працівник одного з київських підприємств державного концерну "Укроборонпром". Він хворів на коронавірусну хворобу Covid-19 та перебував останні дні у важкому стані. Про це 6 квітня повідомив заступник гендиректора "Укроборонпрому" Мустафа Найєм у Facebook.

 

"Наша перша втрата… Чоловікові було 72 роки. Він працював на підприємстві майже півстоліття, з 1975 року. За спеціальністю токар. Дуже співчуваємо родині та колективу. Дякуємо медикам, які боролися за життя нашого колеги", —  пишуть у повідомленні.

 

Найєм зазначає, що наразі це єдиний випадок захворювання та смерті від коронавірусу на державних підприємствах "Укроборонпрому".

 

Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.