Від 10 діб до 10 років. Росіяни, яких переслідують за підтримку України

1 Лютого 2015, 12:51

Багатодітна мати-«зрадниця»

21 січня 2015 року працівники російських правоохоронних органів під керівництвом слідчого ФСБ Міхаїла Свінолупа затримали у власній квартирі матір сімох дітей з Вязьми Свєтлану Давидову.

Давидову звинуватили за статтею 275 Кримінального кодексу РФ (державна зрада).

Слідство вважає, що у квітні 2014 року Галіханова зрадила Росію, коли проінформувала українське посольство у Москві про можливе перекидання персоналу 2-ї окремої радіотехнічної Червонопрапорної ордена Алєксандра Нєвского бригади ГРУ з Вязьми на Донбас.

«Вона поїхала в центр по справах і в маршрутці побачила одного зі службовців цієї частини. Зрозуміти, що він звідти було неважко: він на всю маршрутку по телефону про це розповідав. Зокрема, в телефонній бесіді чоловік говорив своєму співрозмовнику, що його з товаришами по службі «невеликими групами переправляють до Москви, обов'язково в цивільному одязі, а звідти далі у відрядження», – розповів чоловік Давидової Алєксандр Горлов російському виданню «Коммерсантъ». Після цього Давидова зателефонувала у посольство України.

Вже 22 січня, наступного дня після затримання, багатодітну мати етапували до Москви у СІЗО Лєфортово.

Суддя Єлєна Галіханова задовольнила прохання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суддя не взяла до уваги наявність семи неповнолітніх дітей. Давидовій загрожує до 10 років ув’язнення. За словами чоловіка, вона просто проти війни, і до речі, колишній член КПРФ.

За словами адвоката Анни Ставіцкой, які наводить російське видання, справа є абсурдною, оскільки якщо російські війська не воюють на Донбасі (про що постійно заявляє російська влада – Ред.), то ніяких секретних даних Давидова переслати не могла. В іншому разі, росіянам доведеться визнати наявність військ на території України.

Опинилися не в тому місці і не в той час

У ніч на 20 серпня 2014 року, невідомі особи розфарбували у кольори українського прапору зірку, яка увінчує шпиль висотки на Котєльнічєской Набєрєжной у Москві. Також на верхівці встановили жовто-блакитний стяг.

Вже вдень 20 серпня заарештували чотирьох московських бейс-джамперів (займаються стрибками з високих будівель з парашутом – Ред.) Алєксандра Погрєбова, Анну Лєпьошкіну, Алєксєя Широкожухова та Євгєнію Короткову. Вони відкидали причетність до акції, але суд вже 21 серпня взяв затриманих під домашній арешт.

«Це збіг обставин. Син опинився не в тому місці і не в той час», – заявив тоді батько Широкожухова.

22 серпня стало відомо, що акцію насправді вчинив український руфер Григорій Кириленко «Mustang Wanted». Про це він написав особисто на сторінці у мережі Facebook та навів фотографії як докази.

Однак це не стало підставою для закриття справи російським судом. Понад те, справу перекваліфікували з вандалізму (максимальна санкція 3 роки позбавлення волі) на хуліганство (максимальна санкція 7 років позбавлення волі). Окрім того, у справі з’явився новий фігурант, руфер Владімір Подрєзов, якого відправили під арешт. Ще одного підозрюваного Кірілла Ішутіна (спочатку проходив як свідок) відправили до СІЗО, оскільки у нього знайшли наркотики під час обшуку. Санкцію на заочний арешт «Містанга» також видали.

22 грудня Мосміськсуд відхилив прохання адвокатів першої четвірки про зміну запобіжного заходу на підписку про невиїзд і залишив підозрюваних під домашнім арештом. 19 січня 2015 року Таганскій суд Москви поновив домашній арешт підозрюваних до 20 березня.

Жовто-блакитний картуз – це провокація

У цьому переконався мешканець Санкт-Петербурга, вчитель історії та природознавства Олєг Ільїн.

22 серпня 2014 року Ільїн (який перед тим повернувся від родичів з України) прогулювався містом у жовто-блакитному картузі з написом «Україна». Ільїн зупинився біля будівлі адміністрації Виборгского району міста, де проходило святкування дня російського прапора. До Ільїна підійшли поліцейські, які попросили зняти картуз, оскільки це провокація. Після відмови Ільїна затримали. Вчителя офіційно звинуватили у перебуванні на вулиці без паспорта, за яким йому довелося їхати додому у супроводі поліцейських.

Екстремізм «Вконтактє»

Проти мешканки Єкатєрінбурга Єкатєріни Вологжаніновой у грудні відкрили кримінальне провадження «за розпалення міжнаціональної ворожнечі» (ст. 282 Кримінального кодексу РФ).

СКРФ як докази наводить участь Вологжаніновой у групах організацій «Українська народна самооборона» та «Русскій правий сєктор» у соцмережі «Вконтактє».

Також мешканці Єкатєрінбурга інкримінують розміщення на сторінці у цій мережі відеоматеріалів «Яхта Путіна», фільму про події на Майдані «Зима, яка нас змінила» та українського телевізійного ток-шоу «Хоробрі серця» (про людей, які захищають Україну на сході).

12 грудня у квартирі Вологжаніновой провели обшук та вилучили лептоп і особисті речі її 12-річної дитини. Підозрювана перебуває на підписці про невиїзд. Їй загрожує до 4 років позбавлення волі.

За гімн України в автомобілі до СІЗО

14 січня 2015 року у автомобілі, який був розташований поруч з московським СІЗО №6, де тоді перебувала полонена українка Надія Савченко, увімкнули гімн України.

Через деякий час дорогу автомобілю перекрив поліцейський автобус, а чотирьох осіб, які перебували всередині затримали і перевезли до відділку поліції Пєчатнікі.

Затриманими виявились Олєг Мокряков, Єкатеріна Мальдон. Іван Дудко (водій) та журналіст видання «Грани.Ру» Алєксандра Агєєва. Пізніше усіх затриманих відпустили.

Одна із затриманих, Мальдон, вийшла на акцію на підтримку Савченко у Москві 26 січня. 11 учасників акції, включно з нею затримали. Учасники отримали по 10 діб арешту. 29 січня стало відомо, що Мальдон та ще двоє затриманих  – Іріна Калмикова і Вєра Лаврєшина оголосили голодування «до звільнення і з солідарності з Надією Савченко.

 

читати ще