Голова Інституту національної пам'яті роз'яснив, що суд не забороняв перейменування проспекту Ватутіна на проспект Шухевича у Києві, а лише призупинив процес на час, поки буде розглядатися позов із цього питання. Про це В'ятрович написав у Facebook.
"Прийнята ухвала не свідчить про те, що суд погодився із позовними вимогами чи вже прийняв рішення їх задовольнити. Це так зване «забезпечення адміністративного позову», тобто кроки, вжиті судом на час, поки він буде розглядати справу по суті. Тобто тимчасово призупинено процес перейменування, але ані не скасовано його, ані не визнано протиправним", – наголосив він.
За його словами, формально закон передбачає можливість такої заборони, але лише з певних підстав. Зокрема, має існувати очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам чи інтересам позивача тощо.
"Незрозуміло, яким чином рішення Київради про перейменування однієї з вулиць міста може становити «очевидну небезпеку» порушення прав чи інтересів позивачів – громадських організацій. Прийняття рішення здійснювалося за процедурою, визначеною законом: було проведено громадське обговорення (на якому більшість підтримала перейменування), проект рішення розглядався комісією з питань найменувань та профільними комісіями Київради. За рішення проголосувала більшість депутатів ради. Отже, потрібно дочекатися повного тексту ухвали (суд має її скласти не пізніше 5 днів)", – написав В'ятрович.
Він додав, що цю ухвалу має право опротестувати відповідач – Київрада, а також особи, які не є учасниками справи, якщо така ухвала порушує їх права, свободи чи інтереси.
Як повідомлялося, 12 червня Окружний адміністративний суд Києва заборонив Київській міській раді підписувати і публікувати рішення про перейменування проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича до винесення рішення у цій справі. Як зазначається в ухвалі, клопотання подали ГО "Антифашистська правозахисна ліга" та ГО "Єврейська правозахисна група".
1 червня Київська міська рада перейменувала проспект генерала Ватутіна в проспект Романа Шухевича. Проект рішення з 28 березня по 28 травня 2016 року було виставлено на громадське обговорення на сайті КМДА. "За" проголосували 3165 осіб, "проти" – 2627.
Роман Шухевич – керівник Організації українських націоналістів з 1943 року і головнокомандувач Української повстанської армії з січня 1944 до своєї загибелі в 1950 році.
Микола Ватутін – радянський воєначальник, убитий в 1944 році, за однією з версій, бойовим підрозділом УПА.