Весілля принца Вільяма відбудеться без прем’єр-міністрів, але з футболістами

29 Квітня 2011, 11:23

На королівське весілля запрошено 1900 осіб. Є проте і такі, що через певні об’єктивні причини не потрапили до списку весільних гостей. Зокрема, колишні прем’єр-міністри Тоні Блер та Гордон Браун, які, як відзначає видання, під час свого прем’єрства так і не зуміли налагодити хороших стосунків з Букінгемським палацом.

«Це приватне весілля, не зважаючи на значну увагу громадськості та преси», – прокоментував принц Чарльз список запрошених.

Водночас, до переліку весільних гостей увійшли англійський футболіст Девід Бекхем з дружиною, режисер Гай Річі, Елтон Джон з партнером, а також м’ясник, поштар та власник готелю з містечка, в якому народилася та жила наречена принца Вільяма Кейт Міддлтон.

Видання The Telegraph додає, що парадоксальним є те, що на урочистості з нагоди весілля королівської пари запрошені неоднозначні особи. Серед них посол Сирії, дипломатичні представники з Саудівської Аравії, Північної Кореї, Ірану та Зімбабве.

До запрошених гостей, ситуації в країнах яких зараз є нестабільною, згідно із списком оприлюдненим на офіційному сайті королівської сім’ї, належать представники Оману, Свазіленду, Кувейту, Катару, Брунею та ОАЕ.  

На початку цього тижня кронпринц Бахрейну Салман бін аль-Халіфа відмовився від участі у святкуванні через протести проти його візиту. 

У четвер зранку Лондон відкликав запрошення посла Сирії та викреслив його зі списку 185 запрошених дипломатів, мотивуючи таку дію тим, що неетично запрошувати представника країни, уряд якої на днях розстріляв понад 500 мирних мітингувальників.

За даними The Daily Mail, окрім офіційних представників світових монархій, дипломатів та відомих осіб, на весілля принца Вільяма та його нареченої Кейт запрошено представників різних релігійних конфесій – від членів англіканської церкви до зооастристів, а також друзів молодят, вчителів з йоги, тренерів шкільних спортивних команд та колишніх коханих.  

«Королівське весілля матиме вплив на події в світі, а тому, якщо ви не слідкуєте за подіями в Лондоні, ви просто випадете із колії», – цитує експерта компанії Deloitte американське видання The Wall Street Journal.