Верховний суд зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи Клюєва

1 Липня 2019, 18:53

Верховний суд України зобов'язав Центральну виборчу комісію повторно розглянути документи про реєстрацію колишнього голови Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва кандидатом на дострокові вибори до Верховної Ради 21 липня . Про це повідомляє прес-служба суду.

 

Зокрема, Верховний суд скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов'язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Клюєва, однак зобов'язав ЦВК повторно розглянути документи про його реєстрацію.

 

Так, дане рішення прийнято в результаті перегляду справи за позовом Ліберальної партії України до ЦВК.

 

Водночас ЦВК обгрунтувала своє рішення тим, що Клюєвим не дотримано вимог Конституції України та законодавства про проживання в Україні протягом останніх п'яти років на день проведення позачергових виборів до ВР.

 

Наголошується, що при прийнятті спірної постанови були прийняті до уваги тільки дані, викладені у листі Генпрокуратури, у якому міститься певна інформація по кримінальних проваджень, які зареєстровані щодо Клюєва. Ерім того, позивач один раз перетинав кордон України 1 січня 2015 року і повернувся на територію України 11 січня 2015 року, інших відомостей в ГПУ щодо перебування особи за кордоном за період 2014-2019 років немає.

 

Раніше Касаційний адміністративний суд при Верховному суді 1 липня дозволив колишньому депутату від "Партії регіонів" і колишньому главі Адміністрації президента Януковича Андрію Клюєву взяти участь в дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня.