Верховний суд України визнав законним користування власним автомобілем на іноземній реєстрації, який був ввезений в режимі транзиту. Про це у понеділок, 22 жовтня, повідомляє прес-служба суду.
Чоловік просив скасувати постанову, якою позивача визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ч. 2 ст. 469 МК України, та накладено на нього штраф у розмірі 8500 грн.
"Суть спору полягає в тому, що позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії і не знятого там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України на підставі митної декларації з метою транзиту. Під час судових засідань сам позивач визнав, що ввіз зазначений транспортний засіб для тривалого використання на території України, а режим «транзит» заявив, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів", – зазначає прес-служба суду.
Апеляційний суд, скасувавши постанову суду першої інстанції, відмовив у задоволенні позовних вимог.
Позивач не погодився з таким рішенням і оскаржив його в касаційному порядку, зазначивши, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, які ввезені з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 МК України.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав, що касаційна скарга підлягає задоволенню.
Як вбачається з оскаржуваної постанови, підставою для її прийняття стало те, що позивач не вивіз автомобіля у належні строки, натомість продовжив ним користуватись як транспортним засобом, митне оформлення якого не закінчено, без дозволу митниці. Верховний Суд, враховуючи висновок Конституційного Суду України, зазначив, що в ч. 2 ст. 469 МК України чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не закінчено або які перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем чи поміщені в режим митного складу. Такий митний режим, як тимчасове ввезення, не зазначений у вказаних положеннях Кодексу.
Колегія суддів Касаційного адміністративного суду назвала обґрунтованим висновок суду першої інстанції про скасування оскаржуваної постанови, оскільки в діях позивача відсутній склад порушення митних правил, передбачений ч. 2 ст. 469 МК України.
Як повідомлялося. патрульна поліція починає використовувати пристрої вимірювання швидкості.
Нагадаємо, в Україні у четвер, 27 вересня, набули чинності нові правила паркування автомобілів.
18 вересня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект, який передбачає збільшення штрафів у 17 разів для водіїв через порушення правил використання ременів безпеки чи шоломів.