Верховний суд відхилив скаргу НАБУ на догану Холодницькому

21 Серпня 2018, 19:35

Верховний суд відмовився за позовом НАБУ відкривати провадження щодо скасування догани голові САП Назару Холодницькому. Про це повідомила у Facebook прес-служба суду.

 

"21 серпня 2018 року Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення, яким відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Національного антикорупційного бюро України до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про визнання протиправним та скасування рішення щодо накладення дисциплінарного стягнення на Холодницького Н.І." – йдеться в повідомленні.

 

Окрім скасування догани, Національне антикорупційне бюро просило зобов’язати КДКП розглянути висновок про наявність дисциплінарного проступку в діях Холодницького та відповідні матеріали дисциплінарного провадження.

 

"У рішенні ВС зазначено, що в судовому порядку підлягають оскарженню ті рішення КДКП, які прийнято за результатами дисциплінарного провадження, і право на таке оскарження має лише прокурор як суб’єкт цього дисциплінарного провадження, діяльність якого оскаржується", – пояснює суд.

 

"Особи, за дисциплінарною скаргою яких КДКП приймає рішення у визначеному Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII "Про прокуратуру" порядку, не є суб’єктами дисциплінарного провадження і не наділені правом на оскарження в судовому порядку рішень КДКП як за результатами дисциплінарного провадження, так і за наслідками вирішення питання про його відкриття", – додали у прес-службі.

 

Суд зауважив, що НАБУ у разі незгоди з рішенням КДКП може, за наявності дозволу КДКП, оскаржити таке рішення лише у Вищій раді правосуддя.

 

Зазначається, що на це рішення ВС можна подати апеляцію до Великої палати Верховного суду.

 

Нагадаємо, 17 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко підписав наказ про догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назару Холодницькому. 

 

16 серпня НАБУ оскаржило догану Холодницькому у Верховному суді. Як зазначається, позов подали до Верховного суду. За словами директора НАБУ Артема Ситника, дату розгляду позову ще не визначено.

 

Як повідомлялося, 26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розглянула справу Холодницького та вирішила не звільняти його, однак він отримає догану.

 

20 березня стало відомо, що працівники НАБУ декілька тижнів прослуховували кабінет глави САП Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського" Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

Раніше Луценко попросив КДКП розглянути питання зняття Холодницького з посади керівника САП. Так, за підписами генпрокурора та директора НАБУ були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня КДКП порушила провадження щодо Холодницького. Автоматизована система КДКП визначала, що дисциплінарні скарги щодо Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.