Юрист відзначив, що рішення судів оскаржують в апеляційних судах та у Вищому спеціалізованому суді. До Верховного ж Суду передають справи у виняткових обставинах.
«За існуючою судовою практикою ухвала апеляційного суду про відмову у прийнятті до розгляду скарги на постанову суду першої інстанції про зміну запобіжного заходу касаційному оскарженню не підлягає. Таким чином, незважаючи на те, що вирішення питання про зміну запобіжного заходу (взяття особи під варту) вочевидь впливає на основоположні права особи, існує ймовірність того, що суд касаційної інстанції відмовиться приймати до розгляду касаційну скаргу на вищезгадане рішення апеляційного суду», – додає Сидоренко.
Крім цього, юрист стверджує, що захист Тимошенко може і без рішення Верховного Суду оскаржувати арешт екс-прем’єра в Євросуді.
«Для оскарження в Європейському суді з прав людини судового рішення, прийнятого в Україні, необхідно використати усі передбачені законом можливості оскарження такого рішення в національних судах, тобто необхідно отримати остаточне рішення, яке не підлягає подальшому судовому скарженню. Виходячи з позиції судів про неможливість оскарження постанови про взяття Тимошенко під варту, можна вважати, що підстави для звернення до Європейського суду з прав людини вже існують.
Втім, отримання письмової відмови у розгляді відповідних скарг від усіх судових інстанцій в Україні може бути додатковим аргументом захисту при зверненні до Європейському суду з прав людини», – зазначає Сидоренко.
Нагадаємо, захист колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко має намір оскаржити у Верховному Суді рішення Апеляційного суду Києва, який відмовився прийняти до розгляду апеляційну скаргу на рішення Печерського суду про арешт екс-прем'єра.