Верховний суд Росії відмовився змінювати вирок Сенцову та Кольченку

24 Листопада 2015, 14:19

Верховний суд Росії залишив без зміни вироки українському режисерові Олегу Сенцову і громадському активісту Олександру Кольченку, засудженим на 20 і 10 років колонії строгого режиму відповідно у справі про підготовку терактів у Криму. Про це йдеться в постанові судової колегії у справах військовослужбовців Верховного суду РФ, оголошеній у вівторок за підсумками розгляду скарги засуджених та їх адвокатів.

Сенцов, Кольченко та їх захист просили скасувати вирок як необгрунтований і політично вмотивований. В апеляційних скаргах зазначається, що в справі немає доказів існування терористичного співтовариства, яке, як вважає держобвинувачення, було відділенням радикальної націоналістичної партії «Правий сектор» (визнана в РФ екстремістською) і куди входили засуджені.

Як повідомлялося, 25 серпня Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Сенцова і Кольченка. Їх визнано винними. 39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено у сукупності до 20 років позбавлення волі. Кольченку суд дав 10 років в’язниці. У Кремлі відмовилися коментувати вирок українцям.

104