Верховний суд Іспанії вирішив заблокувати понад 140 сайтів, які містять інформацію про референдум у Каталонії

26 Вересня 2017, 15:44

У Каталонії Верховний суд вирішив заблокувати більше 140 сайтів, які стосуються референдуму про незалежність, проведення якого влада Іспанії вважає незаконним. Про це повідомляє Publico.

Зазначається, що рішення про блокування, зокрема, поширюється на сайт парламенту автономії – Національної асамблеї Каталонії за адресою: www.assemblea.cat.

На сайті каталонського парламенту була включена переадресація на www.assemblea.eu. За цією адресою доступ не обмежується.

Нагадаємо, що 6 вересня Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність. У свою чергу прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Конституційний суд анулювати закон.

При цьому голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що наполягає на проведенні референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня, незважаючи на заяви центрального уряду та судів щодо незаконності проведення референдуму. 

Згодом державний прокурор Іспанії порушив кримінальне переслідування проти лідера Каталонії Карлеса Пуйджемонта і членів уряду після того, як парламент Каталонії підтримав ідею референдуму про незалежність. Їх звинувачують у зловживанні державними грошима, непослуху і зловживаннях на посаді. Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав каталонських державних службовців та мерів відстоювати закон і припинити підготовку до референдуму.

У ніч на 21 вересня у Каталонії тисячі людей вийшли на вулиці з акціями протесту через те, що поліція затримала 14 чиновників уряду Каталонії та провела обшук міністерств регіонального уряду у Барселоні через підготовку забороненого Мадридом референдуму щодо незалежності.