Народні депутати відмовилися ухвалити в цілому три законопроекти, необхідні для лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.
За ухвалення законопроекту № 4056 «стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» у першому читанні проголосували 282 нардепи. Після цього спікер Володимир Гройсман кілька разів спробував поставити питання на розгляд в цілому, однак достатньої кількості голосів не знайшли.
Інший законопроект № 4054 «стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації» спочатку поставили на голосування на основу та в цілому, однак «за» виступили 202 депутати з 226 необхідних. Після цього законопроект поставили на розгляд за основу і рішення підтримали 264 нардепи.
Найбільші дискусії викликав законопроект №4055 «щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду», який вже розкритикував голова Представництва ЄС в Україні.
За нормами проекту, генпрокурор отримує право двічі відхиляити кандидатури претендентів на посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Низка депутатів, включно з головою Антикорупційного комітету Ради Єгором Соболєвим вимагали вилучити цю норму з проекту закону. У результаті законопроект поставили на голосуванні з поправкою нардепа Юрія Луценка про створення обмеженого переліку можливостей для генпрокурора щодо відхилення кандидатів до САП. Законопроект за основу з такою пропозицією підтримали 236 нардепів.
За словами спікера парламенту Володимира Гройсмана, законопроекти можуть повторно розглянути у четвер 18 лютого.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко вніс указані законопроекти до Ради 12 лютого.