Верховна Рада ухвалила “антиколомойський” закон

13 Травня 2020, 13:25

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності». Про це 13 травня повідомляє Укрінформ.

 

Зазначається, що за відповідне рішення проголосували 270 нардепів.

 

“Цей закон гарантує невідворотність виведення банків з ринку. У випадку, якщо суд визнає незаконним рішення НБУ про виведення банку з ринку, процедура неплатоспроможності або ліквідації банку не припиняється. Отже, продаж активів і розрахунки із вкладниками та кредиторами банку будуть тривати. Фактично, закон дозволяє прибрати "білі плями" у законодавстві, які раніше дозволяли судам реанімувати банки, виведені з ринку через неплатоспроможність. Здатність судів повертати банки "до життя" обмежено в багатьох країнах, у тому числі Євросоюзі”, —  пояснює видання.

 

Як зазначалося, 8 травня Голова парламенту Дмитро Разумков скликав позачергове засідання Верховної Ради на 10 ранку 13 травня, на якому заплановав розглянути «банківський» законопроект №2571-д. 

 

Нагадаємо, що  ухвалення «банківського» законопроекту є умовою перемовин з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми для України.