Верховна Рада схвалила за основу закон Зеленського про “інвестиційних нянь”

21 Липня 2020, 16:39

Верховна рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №3760 про "інвестиційних нянь", автором якого є президент Володимир Зеленський. Про це 21 липня йдеться на сайті Верховної Ради.

 

"За" проголосували 244 нардепи.

 

Зазначається, що закон передбачає підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 30 млн євро і які створюють понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж у регіоні, де така інвестиція буде здійснена. Вони отримають прямий договір з урядом.

 

Також ці інвестори отримають інвестиційного менеджера, який буде супроводжувати їх від початку проекту до його закінчення. Отримають вони і до 30% вартості інвестицій з різними наборами стимулів. Наприклад, це можуть бути фіскальні стимули.

 

Дані інструменти будуть доступні і для українських, і для іноземних інвесторів.

 

Нагадаємо, що Верховна рада провалила у другому читанні законопроект №3355-1, який дозволив би приховувати чиновникам майно за допомогою дітей. За його прийняття у другому читанні проголосували лише 214 нардепів при 226 мінімально необхідних парламентарії відмовилися направити його на повторне друге читання у профільний комітет.