Верховна Рада розгляне питання про ситуацію з цензурою у ЗМІ

16 Червня 2010, 10:34

Комітет з питань свободи слова та інформації розглянув питання щодо ситуації навколо конфлікту, пов’язаного з рішенням суду про позбавлення ефірних радіочастот, наданих ТРК «5-й канал», ТРК «TVi» та іншим переможцям конкурсу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, повідомили Тижню в прес-службі парламенту.

Заслухавши відповідну інформацію, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України невідкладно розглянути питання про створення Тимчасової слідчої комісії з розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, створення якої ініціює Комітет.

Згідно з рішенням Комітету, Верховна Рада України має розглянути питання про ситуацію довкола ТРК «5-й канал», ТРК TVi, інших українських ЗМІ, запросивши на пленарне засідання керівників СБУ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, генеральних директорів каналу TVi та «5 каналу», представника медіа-холдінгу U.A. Inter Media Group.

Як повідомляв Тиждень, нещодавно Комітет зі свободи слова намагається деполітизувати Нацраду з питань телебачення і радіомовлення.

Крім цього, представники опозицію також намагаються законодавчо позбавити членів Нацрати можливості зловживань. Зокрема, 10 червня народний депутат України Арсеній Яценюк подав до Верховної Ради законопроект щодо припинення зловживання правом Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.