Верховна Рада прийняла в цілому законопроект про амністію в 2016 році, який поширюється, зокрема, на учасників бойових дій, які захищали суверенітет і територіальну незалежність України. За законопроект (№4255) проголосували 247 народних депутатів на засіданні в четвер, 7 липня.
«Закон передбачає оголошення амністії на ті категорії засуджених, які є найбільш незахищеними, в тому числі неповнолітніх і жінок, а також чоловіків, які мають дітей у віці до 16 років або дітей-інвалідів, на інвалідів 1, 2 і 3 груп, хворих на туберкульоз , що мають онкозахворювання, осіб, які досягли пенсійного віку і учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що безпосередньо брали участь в АТО», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що основними критеріями для застосування амністії, згідно з документом, є незначна суспільна небезпека злочинів, які вчинила людина, яка відбуває покарання, а також об'єктивні чинники – важка хвороба, похилий вік.
Читайте також: Керівництво «ЛНР» розробило свій «закон» про амністію бойовиків – Тимчук
Закон визначає категорію засуджених, до яких амністія не застосовується. Так, амністія не може бути застосована до осіб, «які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також до осіб, які вчинили злочин, використовуючи службове становище (корупційні злочини)».
Нагадаємо, відповідно до позиції України, амністія не стосуватиметься бойовиків, які скоїли вбивства.
«Всі, хто здійснили злочини проти людяності ніколи не підпадуть під амністію. Ті, хто вбивав, збивав малайзійський літак, стріляв по Маріуполю та Волновасі – ніколи не отримають амністії», – зазначав раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Водночас, на думку голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського, частина нинішніх прихильників самопроголошених "народних республік" мають отримати амністію.