Верховна Рада провалила голосування за закон про НКРЕКП

14 Липня 2016, 14:18

Верховна Рада не прийняла в другому читанні і в цілому проект закону №№2966-д "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)".
Законопроект підтримало лише 188 народних депутатів.

Законопроект відправили на повторне друге читання. Відповідне рішення підтримали 258 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, метою розробки законопроекту є виконання зобов'язань Україною як стороною Договору про енергетичне співтовариство.

"Одним із завдань проекту закону є створення передумов сталості державного регулюючого впливу на діяльність суб'єктів природних монополій у сфері енергетики через рішення НКРЕКП, що дозволить уникнути різких коливань в умовах господарювання суб'єктів, діяльність яких регулюється НКРЕКП, зробить таку діяльність прогнозованою на більш тривалий термін, а це є одним з основних важелів для ефективного функціонування енергетики як базової галузі економіки України, гарантування енергетичної безпеки та досягнення балансу інтересів споживачів, суб'єктів господарювання у сфері енергетики і держави", – йдеться в пояснювальній записці.

Також зазначається, що проект закону містить прогресивні норми щодо прозорого призначення членів НКРЕКП на відкритих конкурсних засадах, незалежності регулятора в ухваленні ним компетентних і справедливих рішень, відкритості та гласності процесу державного регулювання.

Законопроект № 2966-д складається з чотирьох розділів, статтями яких встановлено особливості організації діяльності НКРЕКП, її функції та повноваження, порядок підготовки рішень Нацкомісії, особливості здійснення контролю на ринках енергетики і комунальних послуг. Розділом четвертим визначено прикінцеві та перехідні положення, включаючи порядок ротації НКРЕКП першого складу.

Як повідомлялося, народний депутат з парламентської фракції «Батьківщина» Ігор Луценко запустив безпілотний літальний апарат у сесійній залі Верховної Ради під час розгляду законопроект № 2966-д про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.