Верховна Рада дозволила українським дітям скаржитися до ООН

16 Березня 2016, 14:06

Верховна Рада України ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень. Відповідне рішення підтримали 244 нардепи.

«Протокол забезпечує можливість дітям або їхнім представникам подавати до Комітету ООН з прав дитини індивідуальні повідомлення, які стверджують, що діти є жертвами порушення цією державою-учасницею якогось із прав, передбачених Конвенцією про права дитини, яку ратифікувала Верховна Рада у 1991 році», – зазначив під час виступу у ВР міністр соціальної політики Павло Розенко. 

Він додав, що Факультативний протокол підтверджує і визначає статус дитини як суб'єкта права і визнає, що особливий і залежний статус дітей може для них створювати реальні труднощі у використанні засобів правового захисту в разі порушення їхніх прав.

Читайте також: Тука показав фейкові дитячі листи, які поширюють бойовики

«Зважаючи на складну ситуацію, яка виникла з тимчасовою окупацією частини території України, Факультативний протокол пропонується схвалити з певним уточненням щодо неконтрольованої українською владою території, там, де, на жаль, є обмежені права дітей. Ніяким чином українська влада не може гарантувати там виконання цього протоколу», – додав Розенко.